+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Нові наночастинки подвоять ємність акумуляторів

Нові наночастинки подвоять ємність акумуляторів

Фахівцями «Массачусетського технологічного інституту і університету» був знайдений спосіб триразового збільшення ємності електродів у літій-іонних акумуляторах. Розроблена ними технологія виробництва також дозволить істотно продовжити термін експлуатації батарей і зменшити час їх заряду і розряду. При таких значних перевагах, створений ними електрод з використанням алюміній-титанових наночастинок досить простий у виготовленні. 

Сучасні літій-іонні батареї, які використовуються в мобільних телефонах, ноутбуках концентрують іони в області електрода з позитивним зарядом, виготовленого з графіту. Теоретично для виробництва можуть бути застосовані і інші матеріали з кращими параметрами, але поряд з перевагами альтернативні варіанти мають свої недоліки. Іонний електрод здатний накопичувати в десять разів більшу кількість енергії, ніж графітовий, але він схильний до займання. Кремній або олово також мають у цьому випадку більш високими показниками, але тільки при повільному заряді і розряді.

Велика частина матеріалів мають властивість змінювати свій обсяг, що призводить до деформацій, механічних напруг, що руйнують електроди. Це є основною причиною втрати ємності акумулятором.

Нові наночастинки подвоять ємність акумуляторів

Дослідники, про яких говорилося вище, знайшли спосіб усунення здебільшого недоліків сучасних джерел живлення. Основою їх технології стали наночастинки з титанової оболонкою і алюмінієм всередині, здатним розширюватися і стискуватися в допустимих межах. Завдяки цьому алюмінієві наночастинки можуть концентрувати і вивільняти іони, а оболонка з титану захистять електрод від пошкоджень. 

Після тесту вдалося з'ясувати, що оболонки з титану після 500 циклів заряду-розряду стали трохи товщі, а наночастинки з алюмінію зберегли свою форму і не втратили в масі. Електрод забезпечує ємність акумуляторів, не менше 1,2 ампер-години на грам, що в три рази більше, ніж ємність графітового електрода (0,35 ампер-години на грам).

Назад в: Електроживлення, В світі 21-11-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Суперконденсатори замість акумуляторів
Суперконденсатори замість акумуляторів

Групою дослідників з Технологічного університету Джорджії була створена нова структура матеріалу для виготовлення конденсаторів на основі...

Компактний вітряний генератор електроенергії WindPax
Компактний вітряний генератор електроенергії WindPax

WindPax – вітряний генератор електроенергії, що приводиться в дію вітром. Спектр застосування цього пристрою досить широкий і не обмежується...

Нова технологія для розробки мініатюрних акумуляторів
Нова технологія для розробки мініатюрних акумуляторів

Корпорація Enevate, що розробляє літій-іонні акумулятори , представила інноваційну технологію HD-Energy. Дана технологія дозволить...

Всі новини