+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Новий формат передачі даних в оптичних каналах зв'язку

Новий формат передачі даних в оптичних каналах зв'язку

Збільшення обсягів даних, якими доводиться оперувати інформаційним центрам, призвело до необхідності повсюдного застосування оптоволоконних ліній зв'язку. Однак дана технологія має свої недоліки. Так, кожен оптичний канал повинен бути забезпечений окремим лазером і окремим контролером. Роботи в цій області спрямовані на збільшення пропускної спроможності каналів зв'язку. Зовсім недавно групі дослідників вдалося розробити технологію, що дозволяє при наявності всього одного лазера забезпечити роботу великої кількості дискретних каналів, що функціонують на різних частотах. 

Основою нової технології передачі даних в оптичних каналах зв'язку, є невеликий мікрорезонатор. Він являє собою петлю, півкільце оптичного хвилеводу, шириною всього 10 мкм і виготовляється з нітриду кремнію. Завдяки мініатюрним розмірам помістити такий пристрій можна навіть на поверхні кремнієвого чіпа.

Незважаючи на свою мініатюрність, структури резонатора можуть концентрувати значна кількість енергії, що призводить до зміни лінійності пристрою. Завдяки цьому резонатор здатний створювати нові гармоніки, більш високого порядку. 

Резонансна частота мікрорезонатора може змінюватися у певних межах, що відбувається за допомогою електронагрівача з золотого провідника, розташованого нижче пристрою.

Формат передачі даних в оптичних каналах зв'язку

В процесі дослідження роботи пристрою були виявлені так звані імпульси «темряви» – проміжки часу тривалістю 1-2 пікосекунди, під час яких не відбувається випромінювання світла. Це в 100 разів швидше, ніж час перемикання найдосконаліших мікроконтролерів. Їх використання дозволяє досягти надійної передачі даних і якісно нових показників у роботі мережевого обладнання.

Подібні мікрорезонатори можуть використовуватися не тільки при передачі даних, але і в різних датчиках, приладах для спектрометрії.

Назад в: Передача даних, В світі 28-11-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Встановлено новий рекорд швидкості 5G-мережі: 7,5 Гбіт/с
Встановлено новий рекорд швидкості 5G-мережі: 7,5 Гбіт/с

Фахівці компанії Samsung презентували два важливих досягнення, які поступово зможуть наблизити епоху супершвидкісної мобільної 5G-мережі нового...

Всеохоплюючий Інтернет – новий етап розвитку глобалізації
Всеохоплюючий Інтернет – новий етап розвитку глобалізації

У вдосконаленні Інтернету настав переломний момент. Всеосяжний Інтернет, демонструє собою величезну кількість сполук користувачів, даних,...

Бездротова технологія для гаджетів – Kiss Connectivity
Бездротова технологія для гаджетів – Kiss Connectivity

Незважаючи на стрімкий прогрес технологій, користувачі як раніше сильно залежні у повсякденному житті від проводів, навіть при передачі...

Всі новини