+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Робот втік з бази і вивчав світ!

Робот втік з бази і вивчав світ!

Пам'ятаєте старий фільм про робота №5? Коли добродушний робот втік з бази і вивчав світ. Так от – в Пермі стався аналогічний випадок! У зв'язку з цим Європейський Союз хоче підготувати положення про права та обов'язки «електронних людей».

Ми лише на початковому етапі революції робототехніки, але вже помітно, як популяризувалася ця індустрія і варто замислитися над проблемами, які необхідно вирішувати вже сьогодні.

Як жартівливо відзначають очевидці – «робот захотів свободи і вирішив подивитися на місто», як зазначається, тим самим він перекрив рух на вулиці.

Коротка, але весела прогулянка IR77

IR77 (саме так звуть втікача) є автономним роботом, розробленим в Promobot. В ньому вбудований ШІ, який контролює поведінку на основі минулого досвіду, включаючи аналіз стану навколишнього середовища. Згідно заявам виробника, Promobot просто забули закрити двері лабораторії, що дозволило IR77 «втекти», і після 45 хвилинної прогулянки його все ж знайшли. Як зазначалося, він вимкнувся через розрядженого акумулятора.

Творці робота не планували вводити функцію в інтелект як «прагнення до свободи», єдиним механізмом була унікальна завдання з обходу перешкод. Що найцікавіше – модель оснащена аналогічним програмним забезпеченням як інші види, але саме цей прототип вирішив «втекти».

Робот IR77 намагався втекти

Не варто також виключати, що це всього лише маркетингова стратегія, щоб показати напрацювання фірми Promobot.

У Європейському Союзі існує положення про підготовку до практичних заходів необхідних для експлуатації роботів в суспільстві. Звичайно, поки це все лише на папері і витає в повітрі, але доводить необхідність усвідомленості, бути готовим до технічних, правових та етичних проблем, які почнуть проявлятися у більш автоматизованому світі робототехніки.

Назад в: В світі, Різне 06-07-2016

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Кількість проектів «Безпечне місто» збільшиться у 4 рази
Кількість проектів «Безпечне місто» збільшиться у 4 рази

Згідно попередніх звітів фахівців компанії IHS Technology, загальна кількість державних проектів «Безпечне місто» до 2025 року збільшиться у 4...

Сверхзахищений зчитувач безконтактних карт
Сверхзахищений зчитувач безконтактних карт

Компанія Farpointe Data представила свою нову розробку – зчитувач безконтактних карт Gibraltar, який зможе протистояти будь-яким актам...

Автомобіль від Apple, чергова інтрига корпорації?
Автомобіль від Apple, чергова інтрига корпорації?

Корпорація Apple знову інтригує своїх шанувальників. Тепер мова йде про створення суперсучасного автомобіля. Чи дійде справа до впровадження...

Всі новини