+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Створений оптичний чіп зі смугою пропускання до 495 ТГц

Створений оптичний чіп зі смугою пропускання до 495 ТГц

Голландські вчені з University of Twente розробили новий оптичний чіп з смугою пропускання до 495 ТГц. Це найбільш широка смуга пропускання сигналу на сьогоднішній день. Попередній рекордсмен у цій галузі має смугу пропускання на 50 відсотків меншу досягнутої.

Новий чіп володіє всіма необхідними функціями у сфері оптичних телекомунікацій – генерація випромінювання, посилення і модуляція світла. Матеріалом для виготовлення стало скло, виготовлене за особливою технологією й пройшло подальшу обробку. Чіп працює з довжинами хвиль від 470 до 2130 нм.

За словами професора К. Боллера, їх головним досягненням є застосування для виготовлення матеріалів, які широко поширені і не перший рік використовуються в оптиці. Їх друге народження дало можливість знизити до мінімуму втрати оптичних сигналів.

Основою є скляне тіло – світловід, який вводиться лазерний промінь. Скло світловіда збагачене кремнієм і азотом, що зумовлює досить широкий діапазон, в якому працює чіп. Існує можливість управління рівнем модуляції вихідного променя при подачі на вхід двох променів з різними довжинами хвиль.

При тестуванні роботи чіпа вченим довелося зіткнутися із завданням запобігання нітриду кремнію від розпаду через високотемпературних впливів. Рішення цієї проблеми було знайдено за допомогою розробленої низькотемпературної технології виготовлення скла, яка дозволила виробляти якісні пластини матеріалу з товщиною 800 нм.

Оптичний чіп

Спектр світла на виході являє собою «частотну гребінку» – близько двадцяти мільйонів піків, віддалених один від одного на певній відстані. Світло з таким спектром застосовується для збільшення пропускної здатності оптичних каналів зв'язку.

Розроблена технологія готова до використання в масовому виробництві. На думку фахівців, вона може стати основою майбутніх комунікаційних систем, основне завдання яких – передача даних, обсяг яких збільшується з року в рік.

Назад в: Передача даних, В світі 22-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Новий формат передачі даних в оптичних каналах зв'язку
Новий формат передачі даних в оптичних каналах зв'язку

Збільшення обсягів даних, якими доводиться оперувати інформаційним центрам, призвело до необхідності повсюдного застосування оптоволоконних...

Бездротові роутери стандарту 802.11ас нового покоління
Бездротові роутери стандарту 802.11ас нового покоління

Виробник TP-link представив нові бездротові роутери Archer C3200 та C2600 стандарту 802.11ac. Обидві новинки використовують сучасні бездротові...

Хмарні гаджети для «розумного» будинку від TP-LINK
Хмарні гаджети для «розумного» будинку від TP-LINK

Компанія TP-LINK представила мережеві гаджети для «розумного» будинку HS200, HS110 та HS100 серії Smart Home. Новинки передбачається...

Всі новини