+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Суперконденсатори замість акумуляторів

Суперконденсатори замість акумуляторів

Групою дослідників з Технологічного університету Джорджії була створена нова структура матеріалу для виготовлення конденсаторів на основі кварцового гелю і тонкоплівкових ізоляторів. Для нових суперконденсаторів характерні високі електрична ємність і щільність зберігання заряду, що не поступаються аналогічним показникам цілого ряду акумуляторів.

На відміну від акумуляторів, конденсатори здатні набагато швидше зарядитися і віддати більше електричного струму. З цієї точки зору вони є більш практичними, ніж батареї. Такі властивості суперконденсаторів можна використовувати в тих випадках, коли виникає необхідність у зберіганні великої кількості енергії і її максимально швидкої віддачі, наприклад в електромобілях, дефібріляторах, джерелах безперебійного живлення та інших пристроях.

Відмінною рисою нового матеріалу є подвійний ізолюючий шар, в складі якого присутні самозбираючісь нанорозмірні монослої, що складаються з молекул жирних кислот. Описуваний ізолятор розташований між шаром кварцового гелю і плівки з майлара, армованої електродами з алюмінію. Подвійний шар ізоляції перешкоджає проникненню електронів з електродів в шар кварцу, що пояснює низький струм витоку суперконденсатора і високу щільність зберігання енергії.

Суперконденсатори

Випробування суперконденсаторів

В ході досліджень нових конденсаторів вчені встановили їх основні електричні параметри. Так, щільність енергії склала 40 Дж на куб. см, енергоефективність – 72%, а енергетична щільність – 520 Ват куб. см. Отримані показники значно перевищують такі у звичайних конденсаторів і тонкоплівкових літій-іонних батарей. Лише по деяких параметрах літій-іонні акумулятори перевершують суперконденсатори.

Важливим достоїнством нового винаходу є гнучкість, якої конденсатори зобов'язані тонкоплівкової структури. Вони здатні витримати цілий ряд деформацій без погіршення електричних характеристик, що,безумовно, розширює сферу їх застосування.

Назад в: Електроживлення, В світі 23-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Генератор електричного струму з переробки біовідходів
Генератор електричного струму з переробки біовідходів

Згідно зі статистикою, близько 40% продуктів харчування, які виробляються в Україні, стають відходами. Щоб якось виправити ситуацію і знайти...

SolarCity створює нові сонячні батареї!
SolarCity створює нові сонячні батареї!

Компанія SolarCity була заснована в 2006 році двоюрідними братами відомого у світі бізнесу В. Маска, творця Tesla Motors і SpaceX. Високо...

Компактний вітряний генератор електроенергії WindPax
Компактний вітряний генератор електроенергії WindPax

WindPax – вітряний генератор електроенергії, що приводиться в дію вітром. Спектр застосування цього пристрою досить широкий і не обмежується...

Всі новини