+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Вуглецевий кабель на заміну мідних і алюмінієвих

Вуглецевий кабель на заміну мідних і алюмінієвих

Учені, що працюють з наноматеріалами впевнені в перспективах використання волокон, що створюються на базі високоміцних вуглецевих нанотрубок (CNT) і є в тисячу разів кращими провідниками електричного струму, ніж мідь. Основними матеріалами для виготовлення кабельної продукції сьогодні є алюміній і мідь. Кабель з таких матеріалів має неабияку вагу і відносно низьку міцність, у зв'язку з чим, його прийнято посилювати сталевим сердечником.

Великий інтерес до наноматеріалів був виявлений, насамперед, за їх унікальною електричної провідності. Проте необхідні технології для виробництва кабельної продукції з таких матеріалів поки розроблені не були, що і стало основною причиною відсутності останніх на ринку. Розглядалися варіанти сплетення нанотрубок, але при цьому реєструвалося істотне зниження електропровідності.

В Університеті Райс (Техас) були проведені експерименти над волокном з декількох різновидів нанотрубок, згідно з результатами яких, новий вуглецевий кабель мав електропровідність в чотири рази більшу, ніж мідний кабель з тією ж масою.

Технологія, застосовувана при виготовленні кабелю з вуглецевого волокна, що носить назву «wet-spinning» (мокрий спосіб). Діаметр отриманих нанотрубок склав 20 мкм, а їх показники електропровідності були перевірені у вакуумі, повітрі, аргоні, азоті. Найвищі показники були зареєстровані в азоті, потім в аргоні і в повітрі. А сама низька електропровідність була зафіксована у вакуумі.

Кабель з вуглецевого волокна

Найбільш перспективними напрямами, в яких може бути застосований кабель з вуглецевих волокон – галузі, де вага обладнання є критичним фактором – в авіабудуванні, космонавтиці та оптоелектронних пристроях.

Назад в: Електроживлення, В світі 01-12-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Ультратонкий, гнучкий та високоякісний акумулятор
Ультратонкий, гнучкий та високоякісний акумулятор

Вчені створили гнучкий, високопродуктивний та ультратонкий акумулятор, який не містить літію в своєму складі. Товщина пристрою становить соту...

Електроенергія з звукових хвиль – чи буде це працювати?
Електроенергія з звукових хвиль – чи буде це працювати?

Одним із самих гучних місць у сучасному світі є аеропорт. Рівень шуму, створюваного двигуном злітаючого літака, на відстані 25 метрів становить...

Нова технологія для розробки мініатюрних акумуляторів
Нова технологія для розробки мініатюрних акумуляторів

Корпорація Enevate, що розробляє літій-іонні акумулятори , представила інноваційну технологію HD-Energy. Дана технологія дозволить...

Всі новини