+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Вічна лампочка на основі графену

Вічна лампочка на основі графену

Дослідники з Манчестерського університету представили світові першу лампочку в якій використовується графен. За твердженням творців, новий пристрій має більш низькі енерговитрати і більш високий термін служби, ніж у світлодіодних ламп. У продажу нові лампи з'являться вже в найближчі місяці. 

Для реалізації свого проекту Манчестерський університет уклав договір з компанією Graphene Lighting PLC, яка займеться виробництвом графенових ламп. Вічна лампочка – це мрія людства, вона значно знижує витрати на експлуатацію електроосвітлення і не потребує утилізації.

Вперше графен, як модифікація вуглецю було виділено близько десяти років тому. «Продукція на основі графену стає реальністю і це тільки початок, – говорить професор К. Бейлі, заступник голови Манчестерського університету. – Наші партнери взяли на розгляд ще ряд дуже цікавих пропозицій, і всі вони були розроблені тут».

Правда, офіційного підтвердження щодо фактичного застосування графена ще зроблено не було, однак BBC повідомила, що у створеній лампи регулюється яскравість світіння, а графен покритий ниткоподібним світлодіодом.

Лампочка на основі графену

Манчестерський університет відомий як «будинок графену» і саме тут ця форма вуглецю була отримана в 2004 році. Відкриття графену належить А. Гейму і К. Новосьолову, лауреатам Нобелівської премії в області фізики 2010 року. Сьогодні дослідженнями в цій області займаються понад 200 вчених і можна сказати, що університет дійсно знаходиться на порозі графенової революції. 

Сьогодні вчені багатьох країн зайняті пошуками різних способів застосування даного матеріалу. Не варто забувати також і про новому європейському проекті «Plas Carb», в рамках якого вивчаються способи отримання графена з відходів харчових продуктів. Все це в цілому відкриває перед людством перспективу отримання в своє розпорядження ефективного і поновлюваного матеріалу.

Назад в: Освітлення, В світі 02-10-2015

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Sony представила розумні світильники з функцією аудіодінаміка
Sony представила розумні світильники з функцією аудіодінаміка

Корпорація Sony вирішила внести зміни до концепції розумного будинку та анонсувала під час виставки CES 2015 пристрій на основі нової...

Всеохоплюючий Інтернет – новий етап розвитку глобалізації
Всеохоплюючий Інтернет – новий етап розвитку глобалізації

У вдосконаленні Інтернету настав переломний момент. Всеосяжний Інтернет, демонструє собою величезну кількість сполук користувачів, даних,...

Всі новини