+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Адресна пожежна сигналізація: огляд та порівняння

Адресна пожежна сигналізація: огляд та порівняння

У цій статті ми розглянемо адресну сигналізацію, а також поговоримо про її можливості, використання та відмінностях від неадресних систем. Огляд містить порівняння технологічного устрою пожежних систем та їх обладнання.

Що таке адресна пожежна сигналізація?

Базою для адресних систем виступає адресна лінія зв'язку. Тобто лінія зв'язку між адресними пожежними датчиками, адресними контрольно-прийомними приладами та іншими компонентами пожежної сигналізації. Такими лініями зв'язку є сполучні кабелі або проводи та інші засоби передачі сигналів для з'єднання всіх елементів сигналізації. Таким чином, адресна пожежна сигналізація – це поєднання технічних засобів системи сигналізації, необхідних при загорянні в приміщенні для автоматичної або ручної подачі сигналу тривоги від пожежних датчиків, які перебувають у приміщеннях, що захищається.

Пожежна сигналізація

У лінії зв'язку адресних сигналізацій передбачено пряме підключення адресних пожежних датчиків, тобто кожен датчик прямо підключається до ППК. Якщо це зробити не представляється можливим, то така система є неадресної. Також трапляється ситуація, коли розділяють контрольні прилади на адресні та неадресні, за методом взаємодій датчиків та контрольних приладів. Тут можливі відмінності в протоколах обміну інформацією, які у різних виробників обладнання різні. Найбільш часто можна зустріти спосіб в провідних системах, коли від пожежного контрольного приладу інформація посилається за допомогою маніпуляції напруги, а від датчиків інформація пересилається маніпуляцією струму, що проходить по адресній лінії зв'язку.

У чому ж відмінність адресних систем и неадресних? У неадресні системах контрольні прилади аналізують стан Струму шлейфу сігналізації тільки в двох станах «Пожежа» та «Норма».

Використання адресної сигналізації

При монтажі адресної сигналізації знижуються витрати на витратні матеріали, незважаючи на більш високу вартість самого обладнання. Підвищується надійність пожежної сигналізації, завдяки автоматичному контролю стану датчиків з боку самої системи в черговому режимі, знижуються трудовитрати на сервісному обслуговуванні. Є можливість управління всієї пожежною безпекою, залежно від локалізації осередків загоряння та виконання складних алгоритмів взаємодії компонентів автоматики.

Крім того не можна не відзначити, що при одноразових витратах на закупівлю обладнання та витратних матеріалів економія складає до 15%, а на подальшому обслуговування охоронно-пожежної сигналізації вже до 30%. Тобто адресна пожежна сигналізація вочевидь вигідніша з точки зору монтажу та експлуатації.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 28-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?
Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?

Цифрові системи оповіщення про пожежу, сьогодні, користуються великим попитом, оскільки дозволяють забезпечити ефективно та в повному комплексі...

Технічне обслуговування пожежно-охоронної сигналізації
Технічне обслуговування пожежно-охоронної сигналізації

Забезпечення безпеки в наш час набуває все більшої важливості, у зв'язку з частими інцидентами. З метою забезпечення абсолютної безпеки...

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Всі статті