+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Які бувають види та технології телефонних мереж зв'язку?

Які бувають види та технології телефонних мереж зв'язку?

Над принципами організації телефонного зв'язку не втомлюються сперечатися фахівці, особливо зараз. З одного боку є аналогова телефонія, організована на базі структурованих кабельних систем, з іншого боку – цифрова, основою якої стали безпровідні мережі.

Так що ж вибрати для телефонізації об'єкта замовника, які бувають технології телефонних мереж зв'язку, якій віддати перевагу, в якому напрямку розвиватися? На ці та інші питання відповість даний огляд.

Технології телефонних мереж зв'язку

Та швидкість та легкість, з якою розгортається безпровідна мережа IP-телефонії, заслуговує поваги. Так, це ключова перевага, але не слід забувати про те, що в більшості багатоквартирних будинків, промислових будівель та приміщень, орендованих під офіси, вже прокладено СКС. Згідно зі статистикою, в 76% випадків аналогову телефонію не потрібно розгортати – вона вже організована, та її необхідно лише перенастроювати.

Знову ж таки, з попереднього пункту зрозуміло, що розширити вже існуючу кабельну телефонну лінію не проблема. Звичайно, тільки в тому випадку, якщо той же кабель реально прокласти на потрібну відстань. З IP-телефонією не виникає подібних питань – сигнал буде поширюватися та через пересічену місцевість, та на великі відстані.

Преимущества и недостатки

Суперечка про те, що краще у фінансовому плані, кабельні чи безпровідні мережі, також ще не затих. З одного боку, переваги IP-телефонії наочні – при організації з нуля вона обходиться дешевше. З іншого боку, може бути ситуація, коли кабельна комунікаційна лінія вже прокладена, та витрачатися потрібно тільки на її настройку, так що не все так очевидно.

IP-телефон

Потрібно зазначити, що у випадку з IP-телефонією якість звукопередачі може змінюватися: при розмовах голос співрозмовника може пропадати або перериватися, слова або склади в мові можуть мінятися місцями. Такі проблеми пояснюються пакетною передачею – частини мовного потоку можуть йти з різною швидкістю та губитися під час цього процесу. У випадку з аналоговою телефонією такого не відбувається.

Зате IP-технології телефонних мереж зв'язку володіють іншою перевагою – вона захищена та при цьому більш функціональна. Користувачі можуть створювати багатокористувацьке спілкування та навіть організовувати конференції, забороняти дозвін, задіяти визначник та антивизначник – і це далеко не повний список можливостей.

Говорячи про те, в якому напрямку розвиватися, потрібно зазначити, що справжні фахівці повинні бути відмінно знайомими як з особливостями аналогової, так і з характеристиками цифрової телефонії. За безпровідною мережею майбутнє, але їй доведеться ще довгий час взаємодіяти з кабельною.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 12-01-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Де та як використовується шлюз IP-телефонії?
Де та як використовується шлюз IP-телефонії?

IP телефонія – це така технологія, яка дозволяє використовувати Інтернет, або будь-яку іншу мережу використовує IP-адреси, для того, щоб вести...

Як вибрати АТС? Можливості АТС
Як вибрати АТС? Можливості АТС

АТС (автоматична телефонна станція) призначена для з'єднання підключених до неї абонентів між собою або з зовнішніми телефонними мережами. АТС,...

Організація телефонії: установка комунікаційних ліній
Організація телефонії: установка комунікаційних ліній

В якій би сфері не працювала компанія, їй потрібна телефонізація – без неї уявити нормальне функціонування підприємства просто неможливо....

Всі статті