+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Різновиди телефонії: аналоговий та цифровий зв'язок

Різновиди телефонії: аналоговий та цифровий зв'язок

На сьогоднішній день існують два основні різновиди телефонії: аналоговий та цифровий зв'язок. Розподіл відбувається на станції, за типом комутації. Довгий час аналогова телефонія була єдиним можливим варіантом, однак в останні кілька років їй на зміну стали поступово приходити цифрові форми. Аналоговий та цифровий зв'язок відрізняються між собою та володіють різними особливостями. Давайте розберемося, що представляють собою ті й інші варіанти телефонії.

Аналогова телефонія

Аналогова, вона ж традиційна, телефонія на основі телефонного кабелю та підключення до АТС, сьогодні поступово витісняється з ринку телефонних послуг більш сучасною та функціональної IP телефонією. Тим не менше, кількість впроваджених автоматичних телефонних станцій, які продовжують використовуватися, як і раніше істотно.

Основним недоліком аналогової телефонії є необхідність інсталяції окремої структурованої кабельної мережі. А це дорого та не завжди можливо (у зв'язку з архітектурою будівлі, ландшафтом місцевості та іншими факторами).

Цифрова (IP-телефонія)

Цей тип телекомунікацій дозволяє створювати багатофункціональні системи цифрової телефонії на основі корпоративної IP-мережі. Ці системи забезпечують всіх корпоративних абонентів великим набором якісних послуг з передачі голосу, факсимільних повідомлень та інших даних. Для тих компаній, які мають територіально-розподілену структуру, сервіси IP-телефонії підтримуються, на всіх рівнях: рівні центрального офісу та всіх віддалених об'єктів. Головне, щоб кожна філія була підключена до єдиної корпоративної IP-мережі.

IP-телефони

IP-телефонія зручніша та дешевша аналогового зв'язку, побудованого на основі кабельних мереж. Вона легко розгортається, не має обмежень у розширенні функціональних можливостей, забезпечує швидку передачу голосових даних в хорошій звуковій якості. Канал зв'язку в IP-телефонії захищений значно краще, ніж в аналоговому варіанті.

Крім очевидних плюсів у IP-телефонів є й недоліки. У деяких випадках мова співрозмовників може пропадати або приходити із запізненням, а може бути і так, що слова в мові будуть мінятися місцями. Це пояснюється так: мовні потоки при передачі перетворюються в IP-пакети, які можуть йти з різною швидкістю або навіть губитися по дорозі. Однак, ці проблеми вирішувані оператором зв'язку.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 13-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як правильно прокласти телефонний кабель у приватному будинку?
Як правильно прокласти телефонний кабель у приватному будинку?

Телефонізація приватного сектору в містах триває. Навіть незважаючи на те, що на дворі 21 століття, стаціонарний телефон сьогодні є далеко не...

Якими перевагами володіє Інтернет-телефонія?
Якими перевагами володіє Інтернет-телефонія?

Інтернет-телефонія має багато переваг, які вже встигли відчути на собі багато користувачів. По-перше, Інтернет-телефонія суттєво економить...

Для чого необхідне налаштування IP-телефонії?
Для чого необхідне налаштування IP-телефонії?

У порівнянні з аналоговою, IP-телефонія дозволяє здійснювати контроль всіх телефонних переговорів та не потребує спеціального дорогого...

Всі статті