+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Архітектура комп'ютерних систем та мереж

Архітектура комп'ютерних систем та мереж

Комп'ютерна мережа – це система що здійснює обробку даних та взаємодіє з іншими системами. Вона здатна вирішувати різні прикладні завдання, збільшувати ступінь використання цифрових ресурсів та забезпечувати віддалений доступ до них.

Архітектура комп'ютерних систем та мереж включає до себе апаратні та програмні компоненти. До апаратних відносять ПК та комунікаційне обладнання, а до програмних – мережеві операційні системи та програми.

Типи комп'ютерних мереж

Можливості комп'ютерної мережі залежать від характеристик комп'ютерів, включених до неї, а також комунікаційного устаткування: кабельних систем, мостів, маршрутизаторів. При побудові мережі важливим є вибір фізичної організації зв'язку між комп'ютерами, тобто архітектури.

Існують декілька видів її організації:

  • повнозв'язна;
  • загальна шина;
  • зірка;
  • кільцева;

У «повнозв'язною архітектурі» кожен ПК пов'язаний з іншими. Як правило, така схема застосовується при невеликій кількості комп'ютерів.

«Загальна шина» – використовує один загальний мережевий кабель по якому й відбувається обмін інформацією між комп'ютерами.

«Зірка» – кожен комп'ютер підключений окремим кабелем до комутатору, розташованому в центрі мережі. Мережевий комутатор перенаправляє інформацію до одного, або декількох комп'ютерів. Дана схема відрізняється високою надійністю, так як у випадку несправності кабелю не працює тільки один комп'ютер, а не вся мережа.

Комутатор

«Кільцева архітектура» дозволяє передавати дані по колу (кільцю) від одного комп'ютера до іншого в одному напрямку. Таку схему використовують там, де необхідно контролювати передану інформацію, тому дані після повного обороту знову повертаються до джерела.

Описані види архітектури застосовують для невеликих мереж. Для великих характерно побудова мереж зі змішаною архітектурою. На даний час схема побудови «зірка» є найпоширенішою архітектурою, як в локальних, так і в глобальних комп'ютерних мережах.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 17-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Програмне забезпечення комп'ютерних систем
Програмне забезпечення комп'ютерних систем

Основу системного ПЗ, становить сама операційна система. До прикладного програмного забезпечення комп'ютерних систем, відноситься різний...

Серверні операційні системи: огляд Windows платформи
Серверні операційні системи: огляд Windows платформи

Формування комп'ютерної структури кожної компанії в першу чергу починається з підбору серверної операційної системи, а потім функціонального...

Що таке система електронного документообігу iTs-Office?
Що таке система електронного документообігу iTs-Office?

Система електронного документообігу iTs-Office – потужне і гнучке програмне рішення, призначене для автоматизації процесів документообігу на...

Всі статті