+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Принцип роботи домофона: склад та можливості

Принцип роботи домофона: склад та можливості

Допомогу в відсіванні небажаних відвідувачів, чужаків, бомжів, наркоманів та захисту своїх квартир та нежитлових приміщень вам надасть домофон.

Завдяки невисокій вартості в поєднанні з простотою в експлуатації, домофони стають все більш популярними серед жителів міських багатоповерхівок.

Але, незважаючи на очевидну безпеку, деякі мешканці зовсім не горять бажанням встановлювати домофон та платити за нього, та будуть зі своєї точки зору мати рацію. Справа в тому, що за законом всі жителі під'їзду мають спільне право власності на так звані допоміжні приміщення, включаючи сходові клітини, простір між квартирами і так далі. Виходячи з цього, установка домофона в під'їзді без згоди мешканця легко може бути розцінена судом як посягання на свободу у використанні даними приміщеннями, а також відповідним майном.

Склад та можливості

Якщо ж проблем з мешканцями не виникає, то слід визначитися з тим, який власне домофон встановлювати.

Існує два види домофону:

Домофони з функцією відеоперегляду дозволяють не тільки чути, але й бачити людину, що бажає потрапити до під'їзду, однак коштують набагато більше звичайних. Можливо, у зв'язку з ціновою складовою саме звичайні домофони більш популярні. Звичайний, або аудіо-домофон, по суті, це просте переговорний пристрій. У комплект входять переговорний пристрій з панеллю виклику, вмонтованої у двері та спеціальної телефонної трубки з боку мешканця.

Відеодомофон

Особливе значення для домофонів має захищеність корпусу панелі виклику від вандалізму. Панель виклику найчастіше виконується з металу, для більшої стійкості при можливих механічних пошкодженнях вона може бути врізана всередину вхідних дверей.

Принцип роботи домофону

Для з'єднання панелі виклику з трубкою достатньо всього два дроти, що йдуть в кожну квартиру, або місце установки переговорного пристрою. Принцип роботи домофону полягає в тому, що після натискання кнопки на панелі між цими проводами відбувається замикання, та трубка всередині квартири подає звуковий сигнал. За допомогою телефонної трубки домофона можна розмовляти з бажаючим увійти в приміщення, а також відкривати замок вхідних дверей.

На відміну від аудіодомофону, у відеодомофону переговорний пристрій всередині приміщення (у кожного користувача) оснащено монітором, за допомогою якого можна побачити відвідувача. Схема монтажу відеодомофону практично нічим не відрізняється від порядку встановлення домофона звичайного. Як і у випадку із аудіодомофонами, сигнал з панелі виклику надходить на переговорний пристрій, де на екрані відображається простір перед дверима під'їзду та сам відвідувач. Відповідно, на панелі виклику, окрім мікрофона, кнопок та пристрої для зчитування коду ключа, розміщена ще й відеокамера. Також за бажанням відеокамеру можна встановити окремо, у важкодоступному місці, так як досвідчені зловмисники в курсі будови відеодомофонів.

Рішення ж про те, яку модель домофона вибрати, залежить, насамперед, від фінансових можливостей замовників.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як встановити домофон в під'їзді?
Як встановити домофон в під'їзді?

Встановлення домофонів в під'їзді, дуже популярне сьогодні та користується великим незмінним попитом, у силу своєї функціональності по всій...

Принципова схема домофона та опис її роботи
Принципова схема домофона та опис її роботи

Домофон зараз відомий усім, як пристрій, що дозволяє вести розмову з відвідувачем будинку, офісу або квартири не відкриваючи вхідні двері. Але...

Вибір СКУД: різновиди та характеристики обладнання
Вибір СКУД: різновиди та характеристики обладнання

Ви вирішили встановити у себе в офісі, або підприємстві систему контролю доступу на об'єкти, що охороняються. Як же вибрати правильну систему...

Всі статті