+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Для чого потрібно аварійне освітлення будівель?

Для чого потрібно аварійне освітлення будівель?

Аварійне освітлення будівель необхідне для забезпечення безпеки життєдіяльності людей при поломці основного джерела світла, а також необхідних умов для продовження роботи в аварійному режимі на підприємствах, крім того для вказівки шляхів евакуації з будівель підприємства в аварійній ситуації. Фактично, воно являє собою резервне джерело світла.

Існує відмінність: запасне та аварійне освітлення будівель. Запасне бере на себе функції загального робочого освітлення при перебоях в електропостачанні та забезпечує, таким чином, подальше проведення основних робіт. Як правило, в цьому випадку застосовують резервні електричні генератори, подають електроенергію на ті ж світильники. Має гарантуватися як мінімум 10% від стандартної для даного приміщення освітленості.

Аварійне евакуаційне освітлення приміщень передбачаються: у місцях, небезпечних для пересування людей, на сходах, що використовуються для евакуації, в основних проходах виробничих будівель, у приміщеннях з працюючими в них людьми, де вихід працівників при аварійному відключенні звичайного джерела світла пов'язаний з травмами з-за продовження роботи виробничого устаткування. Також використовується в допоміжних будівлях промислових підприємств, у виробничих приміщеннях, де немає природного світла.

Аварійне освітлення

Освітлення безпеки передбачається при відключенні робочого світла і пов'язаним з цим порушенням обслуговування пристроїв та механізмів може викликати: пожежа, вибух або отруєння людей, порушення технологічних процесів. А також збій у роботі таких об'єктів, як: електростанції, вузли радіо- та телевізійних комунікацій, пункти диспетчеризації, насосні станції водопостачання, теплофікації чи каналізації, установок вентиляції та кондиціонування повітря виробничих будівель, де неприпустимо припинення роботи.

Цікаві факти та рекомендації

Евакуаційна система аварійного освітлення забезпечує світло на підлозі в основних проходах евакуації та на сходах. Евакуаційні виходи повинні бути відмічені покажчиками.

Освітлення безпеки створює у виробничих приміщеннях, мінімальну світлову видимість близько 5% від робочої освітленості. Світильники безпеки в приміщеннях можна використовувати та для евакуаційного аварійного освітлення.

Світильники аварійного освітлення (евакуаційного та безпеки) можуть бути палаючими, яких включають разом з основними джерелами світла або палаючими, автоматично включаються при відключенні основного джерела світла.

На завершення статті зазначимо, що світильники освітлення бувають: постійної дії, непостійного дії, автономні, централізованого харчування та комбіновані.

Назад в: Освітлення, Електрика 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Освітлення офісів – вибір джерел світла
Освітлення офісів – вибір джерел світла

Надання офісному персоналу зручних робочих місць вимагає рівномірного освітлення. Цього можна досягти шляхом комбінування загальних та місцевих...

Як зробити зовнішній монтаж кабелю?
Як зробити зовнішній монтаж кабелю?

Кожен з нас розуміє, що для нормальної роботи будь-якої електричної лінії потрібно, щоб всі її елементи були правильно з'єднані. Практика...

Для чого та де використовуються комутаційні елементи?
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів,...

Всі статті