+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Автоматизація заводу та його виробництва

Автоматизація заводу та його виробництва

У наш час – час стрімкого розвитку та впровадження інноваційних технологій часто постає питання автоматизації виробничих процесів. Що ж таке автоматизація заводу в сучасних умовах?

Автоматизація заводу, насамперед – це процес розвитку виробництва, при якому функції контролю та управління, які раніше виконувалися людиною, переадресовуються автоматичним вузлам, мікропроцесорній техніці та контрольних приладів. Впровадження автоматизації та диспетчеризації у виробництві дає можливість відчутно збільшити продуктивність роботи та якість продуктів, що випускаються, вивільняючи при цьому число працівників, зайнятих у різних сферах і не тільки на виробництві.

До введення автоматизованих засобів заміщення фізичної праці вироблялося за рахунок механізації операцій процесу виробництва. Зараз операції інтелектуальної та фізичної праці, що піддаються формалізації, перетворюються в об'єкти механізації, автоматизації та комп'ютеризації, що веде до широкого впровадження у виробництві комплексів автоматичних систем управління технологічними процесами (АСУ ТП).

Завдання автоматизації виробництва

У рамках існуючих потреб автоматизуються такі ділянки виробництва, як: бухгалтерський, податковий, складський, кадровий, оперативний облік, розрахунок заробітної плати персоналу, планування та управління виробництвом, а також багато інших складових. Наприклад, автоматичний контроль виконання технологічних процесів тощо.

Управління технологічними процесами

Звичайно, без системи контролю та управління технологічними процесами отримати надійний результат у заводському виробництві неможливо. Безліч нині діючих виробництв в Україні оснащені АСУ ТП застарілих типів ще радянського виробництва, що значно знижує можливості сучасного виробництва, знижує продуктивність, не дозволяє повною мірою вести облік сировини, готової продукції, значно збільшує залежність якості продукції від людського фактора. Тому, на багатьох підприємствах є ситуація – існує технологічне обладнання, з не повністю вичерпаним ресурсом, здійснити на якому сучасне виробництво дуже важко.

Успіхи в розвитку мікроелектронних технологій, різке здешевлення комп'ютерної техніки, вдосконалення програмної продукції дають впевненість у тому, що створення повноцінних сучасних систем управління виробничими процесами є тривіальним технічним завданням, що не вимагає капітальних матеріальних вкладень. При цьому головну трудомісткість (близько 80%) представляє розробка програмного забезпечення.

Курс підприємства на розвиток, безсумнівно, підвищить рентабельність бізнесу та виведе його на абсолютно новий рівень якості.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 15-09-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Що таке комплексна автоматизація підприємства?
Що таке комплексна автоматизація підприємства?

Для ефективного управління сучасним підприємством будь-якого профілю діяльності життєво необхідна система комплексної автоматизації. Що ж...

Диспетчеризація виробництва – впровадження та витрати
Диспетчеризація виробництва – впровадження та витрати

Диспетчеризацією називається автоматизоване збирання, обробка та надання даних, потрібних користувачем. Диспетчеризація виробництва давно вже...

Побудова системи віддаленого управління та моніторингу
Побудова системи віддаленого управління та моніторингу

Побудова системи віддаленого управління та моніторингу на базі контролера «Імпульс 112» дозволяє організувати віддалений контроль за станом...

Всі статті