Каталог
+380Показати номер

Бездротові мережі зв'язку: Wi-Fi та мережеве обладнання

Бездротові мережі зв'язку: Wi-Fi та мережеве обладнання

Вихід в інтернет за допомогою кабельної проводки поступово відходить в минуле – все більше число людей віддає перевагу мобільності безпровідного з'єднання. У такому випадку інформація передається не по оптоволокну, або витій парі, а за допомогою НВЧ радіохвиль.

Сучасна безпровідна мережа, Wi-Fi та мережеве обладнання працюють за стандартом IEEE 802.11, що задає швидкість обміну даними до 100 Мбіт/с (у випадку підстандарту g). Для порівняння: у Bluetooth канал між пристроями тільки 768 кб/с. Стандарт IEEE 802.11 підтримує два типи з'єднання: «точка-точка» (Ad-hoc), коли зв'язок між двома користувачами здійснюється безпосередньо, та «клієнт-сервер».

Крім високої швидкості, потрібно відзначити та досить стійкий зв'язок: у випадку з підстандартом b сигнал на відкритому просторі буде передаватися на відстані до 500 м, в кімнаті з неметалевими перегородками – до 100 м, в офісі, що складається з декількох приміщень – до 30-40 м. У випадку з підключенням антен відстань істотно збільшується – до 20-50 км.

Завдяки цим перевагам проектування безпровідних мереж є вельми перспективним та напрямком, який активно розвивається. Так, організовувати LAN на базі тієї ж Wi-Fi складніше, ніж на основі Ethernet-з'єднання, але це не зупиняє фахівців.

Wi-Fi та мережеве обладнання

Ключовим елементом Wi-Fi з'єднань є роутер, за допомогою якого організовується Hot Spot або, кажучи українською мовою – точка доступу. Маршрутизатор задає ту область покриття, в межах якої користувач може увійти в інтернет. Точки доступу встановлюються як у приватних будинках та квартирах, так і в офісах, промислових або громадських установах (школах, бібліотеках, інститутах, кафе).

Роутери

Наступним типом компонентів є модулі, тобто приймачі, що дозволяють обмінюватися сигналами з роутером Hot Spot. Природно, для кожного типу комп'ютерної техніки призначений свій стандарт – на цьому та базується безпровідна мережа. Так, для стаціонарних ПК потрібен PCI модуль, для ноутбуків – PCMCIA, для КПК – CF та SD. Також можливе використання зовнішніх пристроїв, що працюють по USB порту.

У загальному випадку проектування безпровідних мереж та їх подальше налаштування зводяться до установки точки доступу, заданням правильних параметрів Hot Spot та підключення всіх користувачів.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 16-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті