+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Бездротові мережі зв'язку: Wi-Fi та мережеве обладнання

Бездротові мережі зв'язку: Wi-Fi та мережеве обладнання

Вихід в інтернет за допомогою кабельної проводки поступово відходить в минуле – все більше число людей віддає перевагу мобільності безпровідного з'єднання. У такому випадку інформація передається не по оптоволокну, або витій парі, а за допомогою НВЧ радіохвиль.

Сучасна безпровідна мережа, Wi-Fi та мережеве обладнання працюють за стандартом IEEE 802.11, що задає швидкість обміну даними до 100 Мбіт/с (у випадку підстандарту g). Для порівняння: у Bluetooth канал між пристроями тільки 768 кб/с. Стандарт IEEE 802.11 підтримує два типи з'єднання: «точка-точка» (Ad-hoc), коли зв'язок між двома користувачами здійснюється безпосередньо, та «клієнт-сервер».

Крім високої швидкості, потрібно відзначити та досить стійкий зв'язок: у випадку з підстандартом b сигнал на відкритому просторі буде передаватися на відстані до 500 м, в кімнаті з неметалевими перегородками – до 100 м, в офісі, що складається з декількох приміщень – до 30-40 м. У випадку з підключенням антен відстань істотно збільшується – до 20-50 км.

Завдяки цим перевагам проектування безпровідних мереж є вельми перспективним та напрямком, який активно розвивається. Так, організовувати LAN на базі тієї ж Wi-Fi складніше, ніж на основі Ethernet-з'єднання, але це не зупиняє фахівців.

Wi-Fi та мережеве обладнання

Ключовим елементом Wi-Fi з'єднань є роутер, за допомогою якого організовується Hot Spot або, кажучи українською мовою – точка доступу. Маршрутизатор задає ту область покриття, в межах якої користувач може увійти в інтернет. Точки доступу встановлюються як у приватних будинках та квартирах, так і в офісах, промислових або громадських установах (школах, бібліотеках, інститутах, кафе).

Роутери

Наступним типом компонентів є модулі, тобто приймачі, що дозволяють обмінюватися сигналами з роутером Hot Spot. Природно, для кожного типу комп'ютерної техніки призначений свій стандарт – на цьому та базується безпровідна мережа. Так, для стаціонарних ПК потрібен PCI модуль, для ноутбуків – PCMCIA, для КПК – CF та SD. Також можливе використання зовнішніх пристроїв, що працюють по USB порту.

У загальному випадку проектування безпровідних мереж та їх подальше налаштування зводяться до установки точки доступу, заданням правильних параметрів Hot Spot та підключення всіх користувачів.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 16-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Підключення Wi-Fi в бізнес-центрі
Підключення Wi-Fi в бізнес-центрі

Бізнес-центри – це сучасні ділові комплекси. Їх послугами та сервісами користуються всі: від великих та дрібніших бізнесменів до урядових...

Структура передачі даних
Структура передачі даних

Всі ми хоч раз у житті користувалися поштою, отримували листи, подарунки, а також самі відправляли різні листи та інше. Телефон, пошта та...

Для чого потрібен комутатор? Огляд можливостей
Для чого потрібен комутатор? Огляд можливостей

Комутатори забезпечують взаємодію комп’ютерів в мережі. Кожен персональний комп’ютер підключається до комутатора з допомогою кабелю...

Всі статті