+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Бездротові системи оповіщення: оповіщення по радіоканалу

Бездротові системи оповіщення: оповіщення по радіоканалу

Установка дротових систем оповіщення іноді може піднести проблеми з прокладанням кабелю, плутанину під час додавання нових шлейфів і так далі. Все це дало поштовх до розвитку бездротових систем оповіщення з передачею даних по радіоканалу. Завдяки сучасним розробкам на сьогоднішній день здійснювати організоване мовне оповіщення по радіоканалу часто навіть більш надійне, ніж проводове. Використання бездротових систем радикально спрощує монтаж, дозволяє зберегти інтер'єр приміщень при установці та скоротити час на переобладнання, що важливо для об'єктів, що становлять художню або історичну цінність.

Типи бездротового оповіщення

За рахунок об'єднання бездротових систем мовного оповіщення з автоматичними системами пожежної сигналізації з'явилася можливість створення системи мовного оповіщення третього, четвертого та п'ятого типів. Можна також будувати системи оповіщення першого та другого типів, шляхом інтеграції системи зі звуковими сповіщувачами працюючими по радіоканалу.

Система оповіщення

Для дротових систем оповіщення найбільшою складністю є забезпечення їх працездатності на час, необхідний для повної евакуації людей з палаючого споруди. Виконання цих вимог досягається звичайно прокладкою кабелів у каналах та проводів у коробах, виконаних з негорючих матеріалів. Виконати це не завжди представляється можливим, крім того це все одно не дає повної гарантії цілісності ліній в умовах високих температур, а відповідно, не гарантує безвідмовну роботу проводового оповіщення. На відміну від провідний системи, бездротова система оповіщення застрахована від замикання та обриву проводів при пожежі, тому що проводів в ній просто немає.

Склад обладнання

Бездротові системи оповіщення складаються з радіоканальних та акустичних модульних елементів, в кожному з яких встановлюються радіоканальні приймально-передавачі з радіорасшірітелямі; підсилювачі з можливістю програмування потужності вихідного сигналу; цифрові модулі пам'яті з записаними на них кількома мовними повідомленнями.

Для запису мовних повідомлень використовується спеціалізована програма для комп'ютера, яка управляє радіомодулями системи. Живлення модулів проводиться від елементів живлення. Для гарантії надійності системи оповіщення, стан зв'язку між розширниками та модулями підлягає періодичній перевірці. Тривалість періодів контролю можна програмувати.

Принцип роботи

Принцип роботи системи бездротового оповіщення базується на топології побудови радіоканальної системи пожежної сигналізації, побудованої на використанні радіорасшірітелей та радіоканальних пожежних сповіщувачів які, в свою чергу, об'єднані в локальні розділи. Ці розділи представляють собою еквівалент адресних зон контролю в звичайних дротових системах пожежної сигналізації. Вони дають можливість точно визначити, в якому з приміщень сталося загоряння. Всі локальні об'єднані в глобальні розділи, що дають інформацію для управління оповіщеннями та шляхами евакуації. Номер, присвоєний тому чи іншому глобальному розділу, де знаходиться джерело небезпеки та визначає послідовність подальших дій системи оповіщення та управління евакуацією.

Отже, бездротові радіоканальні системи оповіщення дають можливість реалізації побудови не тільки систем оповіщення третього-п'ятого типів, а й першого-другого. Але основне – те, що здійснюється надійна робота автоматичної системи, та, відповідно, проводиться швидке оповіщення про ситуацію, нештатної ситуації, а також евакуація людей з небезпечних приміщень в обмежені терміни.

Назад в: Оповіщення, Телекомунікації 02-06-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Дивіться також
Гучномовець абонентський: види та застосування
Гучномовець абонентський: види та застосування

Для передачі звукових та мовних повідомлень в системах оповіщення зазвичай застосовуються спеціальні пристрої – абонентські гучномовці. Що ж це...

Порядок оповіщення про пожежу в Україні
Порядок оповіщення про пожежу в Україні

Основним способом гарантії безпеки при спалахах у громадських будівлях – це своєчасна евакуація людей в безпечну зону. Безпечними зонами...

Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?
Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?

Цифрові системи оповіщення про пожежу, сьогодні, користуються великим попитом, оскільки дозволяють забезпечити ефективно та в повному комплексі...

Всі статті