+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Бездротова СКУД: переваги та недоліки

Бездротова СКУД: переваги та недоліки

Сьогодні бездротові системи контролю та управління доступом (СКУД) мають два основних варіанти рішення для використання в дверях – це накладки на звичайні замки з інтегрованим в них зчитувачем та радіоканалом, або ж циліндр з інтегрованим зчитувачем та радіоканалом, що дає можливість за кілька хвилин поміняти звичайний циліндр в будь-якому механічному замку.

При будь-якому варіанті конструкції, бездротова СКУД володіє вбудованим зчитувачем інформації, що підтримує ті чи інші безконтактні карти. В окремих рішеннях зчитувач може бути виконаний роздільно (у випадках об'єднання механічного замку з накладками), але з внутрішньої сторони він в будь-якому випадку повинен бути підключений до електронного блоку, що знаходиться зсередини накладки.

Двосторонній циліндр

Бездротова СКУД складається з таких основних компонентів: замки зі зчитувачами, ПК, з встановленим відповідним ПО бездротовою системою контролю та управління доступом, що виконує роль сервера контролю та управління, концентратори, що здійснюють з бездротовими замками зв'язок по радіоканалу. Звичайно, в таких системах разом з бездротовими, можуть працювати точки проходу, оснащені дротяними електрозамками, контролерами і тому подібним обладнанням.

Переваги бездротової СКУД

Електроніка таких систем досить довго може працювати від звичайних пальчикових батарейок, форматів АА, або ААА, завдяки конструкції механічного елемента замку. Електронна частина всього лише блокує, або розблокує механіку, а це не потребує великих енерговитратах. Зчитувачі теж працюють не постійно, а тільки у момент піднесення до нього карти-ключа.

Зрозуміло, так, як система бездротова, неминуче з'являється проблема захисту радіоканалу від злому ззовні. Захист даних здійснюють за допомогою алгоритмів шифрування, що захищають від несанкціонованого доступу та гарантованих виробником обладнання.

Технологія бездротових СКУД на сьогоднішній день одна з найбільш перспективних та займає по праву одне з провідних місць на ринку систем доступу. Перевага бездротових систем – в простоті та дешевизні установки та надійності в експлуатації. Економія при використанні такої системи становить близько 30% від загальної вартості.

Недоліки бездротової СКУД

Безумовно, у бездротових систем доступу є і свої недоліки. Вони не розраховані на занадто інтенсивну роботу, при проході, скажімо, на виробниче підприємство, або офіс під час масового приходу співробітників на роботу буде створювати «пробки» в точках проходу. Система вимагає регулярної заміни живлять елементів, що, наприклад, у великих готелях створить статтю додаткових постійних витрат.

Тому цілком бездротові системи доступу не в змозі на даному етапі витіснити звичайні дротяні. Для нормального функціонування системи управління та контролю доступом на великих підприємствах, офісах, або великих готелях краще всього використовувати комбіновану гібридну систему контролю, яка поєднує в собі переваги дротових та бездротових рішень.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 27-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Види домофонів та їх пристрій
Види домофонів та їх пристрій

Для контролю доступу в житлове, або офісне приміщення застосовується досить проста, але дуже ефективна система, в основу якої входить пристрій...

Схема підключення домофона: монтаж своїми руками
Схема підключення домофона: монтаж своїми руками

Монтаж домофона своїми руками досить нескладна справа для людини, що володіє деякими знаннями в області електротехніки. Потрібно просто...

Що таке турнікет трипод?
Що таке турнікет трипод?

Що таке турнікет трипод? Це один із найпростіших за конструкцією типів турнікетів. Вони є дуже популярними завдяки своїм невеликим габаритам,...

Всі статті