+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Бездротові мережі передачі даних: стандарти та види

Бездротові мережі передачі даних: стандарти та види

Досить велику сферу бездротової передачі даних можна було б розділити на три види: передача даних усередині і між будівлями, а також мобільні системи передачі.

Звичайно, цей поділ досить умовно, але ми думаємо, що воно точно описує основні завдання, які вирішуються за допомогою бездротової лінії зв'язку. Рішення, використовувані в цих областях, значно різняться один від одного.

Системи мобільної передачі даних використовуються на Заході широко. До них відносять стільникові мережі, комутуючі пакети (Cellular Digital Packet Data – CDPD), а також комутуючі канали. Вони здійснюють передачу інформації на досить низьких швидкостях до 19.2 кбіт/с та орієнтовані на індивідуальних користувачів.

Усередині будинків бездротові технології використовують тоді, коли прокладка кабелю неможлива з ряду причин. Або ж коли є необхідність забезпечити роботу в мережі користувачам, що переміщуються всередині будівлі.

Бездротові мережі передачі даних, застосовувані в межах будівлі, використовуються, як правило, на Заході – для забезпечення додаткових зручностей. У нашій же країні бездротові технології передачі інформації, що використовуються поза будівлями. Вони потрібні для організації обміну даними на великих відстанях.

Причини: відсутність розгалуженої кабельної інфраструктури і відсутність економічної доцільності прокладки кабелю.

Бездротова передача даних

Бездротовий зв'язок дає можливість організовувати в інфрачервоному частотному діапазоні. У цьому випадку забезпечується достатньо велика швидкість передачі інформації – до 155 Мбіт/с, але зв'язок обмежується прямою видимістю.

Робота в цьому діапазоні схильна до сильному впливу атмосферних явищ. Дальність зв'язку в ІК діапазоні невелика, а ціни на обладнання досить відчутні.

Зв'язок в НВЧ діапазоні

Розглянемо тепер бездротовий зв'язок в НВЧ діапазоні. У відповідності зі стандартом IEEE 802.11, застосування технології Spread Spectrum (SS) передбачається в діапазонах частот 902-928 МГц, 2.4-2.4835 ГГц та 5.725-5.875 ГГц. Найпопулярнішим в Україні та в інших країнах є діапазон частот 2.4 ГГц. Для розширення діапазону використання застосовується один з варіантів: або «пряма послідовність» – Direct Sequence, або – «частотні скачки» – Frequency Hopping.

При використанні звичайної вузькосмугової технології передачі, дані, відтворені в двійковому коді, використовують для модуляції несучого коливання. У підсумку інформація передається на обрану для передачі, несучу частоту. Це технологічне рішення передачі та її модифікації застосовуються майже у всіх цифрових радіоканалах. Основний недолік – мала стійкість до перешкод, які створюються іншими радіосистемами в смузі сигналу.

Інакше справа йде з обладнанням діапазону частот 2.4 ГГц. Він відкритий для без ліцензійного застосування, так як НВЧ пристрої не вимагають обов'язкової ліцензії. Тому в цьому діапазоні є пряма необхідність використання заходів захисту від перешкод. Один із способів вирішення цієї проблеми, є технологія збільшення розподілу значень у версіях DSSS і FHSS, які використовують різні підходи. Вони ґрунтуються на одному принципі – введенні надмірності частот в сигнал для надання йому властивостей шуму. Відмінність полягає лише в способах введення цієї надмірності.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 23-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як створити бездротову мережу Wi-Fi для бізнес центру?
Як створити бездротову мережу Wi-Fi для бізнес центру?

Покриття Wi-Fi вже встигло стати нормою сучасного ділового центру. Подібну позицію розробників мереж нескладно зрозуміти, чи справді є сенс...

Проектування та інсталяція бездротової мережі в магазині
Проектування та інсталяція бездротової мережі в магазині

Будь-якому серйозному магазину з великим товарообігом треба автоматизувати процеси отримання та продажу продукції. Крім цього, його...

Радіорелейні системи зв'язку: застосування та можливості
Радіорелейні системи зв'язку: застосування та можливості

Радіорелейна мережа – це один з видів радіозв'язку. Вона складається з ланцюжка приймально-передавальних радіостанцій. Принцип дії...

Всі статті