Каталог
+380Показати номер

Бездротові мережі передачі даних: стандарти та види

Бездротові мережі передачі даних: стандарти та види

Досить велику сферу бездротової передачі даних можна було б розділити на три види: передача даних усередині і між будівлями, а також мобільні системи передачі.

Звичайно, цей поділ досить умовно, але ми думаємо, що воно точно описує основні завдання, які вирішуються за допомогою бездротової лінії зв'язку. Рішення, використовувані в цих областях, значно різняться один від одного.

Системи мобільної передачі даних використовуються на Заході широко. До них відносять стільникові мережі, комутуючі пакети (Cellular Digital Packet Data – CDPD), а також комутуючі канали. Вони здійснюють передачу інформації на досить низьких швидкостях до 19.2 кбіт/с та орієнтовані на індивідуальних користувачів.

Усередині будинків бездротові технології використовують тоді, коли прокладка кабелю неможлива з ряду причин. Або ж коли є необхідність забезпечити роботу в мережі користувачам, що переміщуються всередині будівлі.

Бездротові мережі передачі даних, застосовувані в межах будівлі, використовуються, як правило, на Заході – для забезпечення додаткових зручностей. У нашій же країні бездротові технології передачі інформації, що використовуються поза будівлями. Вони потрібні для організації обміну даними на великих відстанях.

Причини: відсутність розгалуженої кабельної інфраструктури і відсутність економічної доцільності прокладки кабелю.

Бездротова передача даних

Бездротовий зв'язок дає можливість організовувати в інфрачервоному частотному діапазоні. У цьому випадку забезпечується достатньо велика швидкість передачі інформації – до 155 Мбіт/с, але зв'язок обмежується прямою видимістю.

Робота в цьому діапазоні схильна до сильному впливу атмосферних явищ. Дальність зв'язку в ІК діапазоні невелика, а ціни на обладнання досить відчутні.

Зв'язок в НВЧ діапазоні

Розглянемо тепер бездротовий зв'язок в НВЧ діапазоні. У відповідності зі стандартом IEEE 802.11, застосування технології Spread Spectrum (SS) передбачається в діапазонах частот 902-928 МГц, 2.4-2.4835 ГГц та 5.725-5.875 ГГц. Найпопулярнішим в Україні та в інших країнах є діапазон частот 2.4 ГГц. Для розширення діапазону використання застосовується один з варіантів: або «пряма послідовність» – Direct Sequence, або – «частотні скачки» – Frequency Hopping.

При використанні звичайної вузькосмугової технології передачі, дані, відтворені в двійковому коді, використовують для модуляції несучого коливання. У підсумку інформація передається на обрану для передачі, несучу частоту. Це технологічне рішення передачі та її модифікації застосовуються майже у всіх цифрових радіоканалах. Основний недолік – мала стійкість до перешкод, які створюються іншими радіосистемами в смузі сигналу.

Інакше справа йде з обладнанням діапазону частот 2.4 ГГц. Він відкритий для без ліцензійного застосування, так як НВЧ пристрої не вимагають обов'язкової ліцензії. Тому в цьому діапазоні є пряма необхідність використання заходів захисту від перешкод. Один із способів вирішення цієї проблеми, є технологія збільшення розподілу значень у версіях DSSS і FHSS, які використовують різні підходи. Вони ґрунтуються на одному принципі – введенні надмірності частот в сигнал для надання йому властивостей шуму. Відмінність полягає лише в способах введення цієї надмірності.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 23-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті