Каталог
+380Показати номер

Бездротова точка доступу Wi-Fi: огляд режимів роботи

Бездротова точка доступу Wi-Fi: огляд режимів роботи

Точка доступу Wi-Fi являє собою бездротову базову станцію, яка призначена для здійснення бездротового доступу до вже наявної провідної або бездротової локальної мережі або ж формування нової бездротової мережі. Зв'язок здійснюється за допомогою бездротової технології Wi-Fi. Сучасні бездротові точки доступу орієнтовані на стандарти передачі даних IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g.

Режими роботи точок доступу

Існують три режими роботи точок доступу: власне – «точка доступу», режим «повторювач» або «репітер» і, нарешті, «міст».

У режимі «точка доступу» (він встановлений «за замовчуванням» в заводських настройках) можна здійснити підключення ПК до бездротової мережі, дотримуючись інструкції. Настройка проводиться, як правило, через web-інтерфейс.

У режимі «повторювач» пристрій працює як приймач-передавач. Він приймає слабкий сигнал від іншої Wi-Fi точки та передає його потрібного адресата на цій частоті, посилюючи. Збільшує зону покриття бездротової мережі на 15-20 метрів.

У режимі «міст» точка бездротового доступу об'єднує вилучені елементи мережі. Забезпечує зв'язок між віддаленими об'єктами.

Взагалі, радіус дії стандартної безпровідної точки доступу близько 250 метрів. Це за умови, що на такій відстані сигнал не зустріне перешкод типу металевих конструкцій, бетонних перекриттів або яких-небудь інших споруд погано пропускають радіохвилі.

Для безперебійної роботи в режимах «повторювач» та «міст», ідентифікатор бездротової мережі (SSID), канал, а також тип шифрування повинні збігатися.

Бездротова точка доступу Wi-Fi

Коли зручно використовувати точку доступу Wi-Fi? Як правило, бездротова точка використовується для доступу до мережі мобільних пристроїв. Таких, як ноутбуки, планшетні ПК, нетбуки, комунікатори та схожі пристрої. До бездротовій локальній мережі можна приєднувати також звичайні ПК, вставивши в них попередньо Wi-Fi-адаптер.

Домашня точка доступу відмінно підходить для установки домашньої мережі. Бездротова точка має невисоку ціну. Притому, не потрібно затягувати всю квартиру проводами, можна комфортно розташуватися на ліжку з ноутбуком, щоб пограти в ігри, або подивитися фільм.

Бездротові локальні мережі з декількох Wi-Fi-точок використовуються у великих офісних приміщеннях та будинках для того, щоб з'єднати в одну велику локальну (WLAN). До кожної бездротової точки можна підключити максимум до 254 користувачів. Як правило, нераціонально підключати до однієї точки більше 10 ПК, тому, що швидкість передачі інформації розподіляється однаково на кожне робоче місце. Чим більше у точки доступу користувачів, тим менше буде у них швидкість.

Швидкість передачі даних у Wi-Fi точки доступу зі стандартом 802.11g – 20-25Мбіт/с. При підключенні до неї 10 робочих місць, швидкість у кожного «клієнта» в межах 2,1-2,5 Мбіт/с.

Бездротова точка доступу Wi-Fi використовуються для організації «гарячих точок» – областей, в яких клієнтам надається безкоштовний доступ до Internet. Такі точки використовуються в кафе, аеропортах, бібліотеках та інших місцях масового скупчення людей.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 22-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті