+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Бездротові охоронні системи: переваги та недоліки

Бездротові охоронні системи: переваги та недоліки

Сьогодні на ринку охоронних технологій все більшої популярності набувають бездротові охоронні системи. У чому їх переваги та недоліки? Що ж цьому сприяє та чим провідні системи відрізняються від бездротових?

Принцип роботи бездротових систем охорони такий же, як і у дротових, різниця тільки в методі передачі тривожного сигналу. Охоронні датчики отримують автономне живлення від вбудованих елементів, що дозволяють їм безперервно функціонувати близько півроку без заміни харчування. Широко застосовуються модулі GSM, що оповіщають власника про роботу системи за допомогою SMS -повідомлень, дають можливість керувати роботою системи віддалено. 

Присутність датчиків температури, диму, розбиття скла і тому подібного, в свою чергу виводить бездротову систему охоронної сигналізації на якісно новий рівень.

Бездротова охоронна система

Радіоканали різних діапазонів здатні працювати в комплексі між собою та з іншими системами передачі інформації, в тому числі і з оптоволоконними системами. Конфігурація бездротової системи може бути легко змінена при переплануванні внутрішніх приміщень, або зміні охоронних завдань системи, так, як базуються на роботі модульних пристроїв.

Переваги бездротової охорони

Самим головним достоїнством бездротової охоронної сигналізації є зручність та швидкість її монтажу. Вони не вимагають протягання проводів, прокладки штроб, або коробів, що дає можливість економії при встановленні системи. Немає необхідності псувати інтер'єр приміщень, особливо в квартирах з дорогим ремонтом, музеях, історичних архітектурних будівлях. Крім того виробники охоронного обладнання пропонують найширший спектр датчиків різноманітного дизайну та забарвлень.

Бездротові технології дають можливість інтегрувати сигналізацію з іншими системами безпеки в єдиний комплекс охорони, наприклад: відеоспостереження та сигналізація тощо. Так як сигнал передається на пульт охорони по радіоканалу, то інтеграція систем не вимагає додаткових витрат на монтаж кабелю.

Недоліки бездротової сигналізації

Бездротова охоронна сигналізація не позбавлена й своїх недоліків. До них можна віднести більш високу, ніж у провідних системах, вартість обладнання, коректна робота датчиків неможлива в приміщеннях з дуже товстими стінами, якщо в приміщеннях об'єкта присутні джерела сильного електромагнітного випромінювання, або пристрої, що створюють радіоперешкоди. Надійність роботи цих систем залежить від стану GSM-мережі та завантаженості операторів. Потрібно регулярна перевірка та заміна елементів живлення в сповіщувачах. У найбільш просунутих варіантах системи датчики при розряді батареї нижче допустимого самі сигналізують про необхідність заміни елементів шляхом відсилання SMS-повідомлень.

Загалом, бездротові охоронні системи на сьогоднішній день являють собою найбільш сучасний варіант електронних систем охоронної сигналізації та, незважаючи на свої недоліки, не поступаються, а де в чому за функціоналом та перевершують дротяні системи сигналізації.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 22-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Вартість установки пожежної сигналізації
Вартість установки пожежної сигналізації

У нинішні небезпечні дні стало популярним використання захисних систем різного застосування, можна провести монтаж як охоронної захисної...

Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?
Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?

На сьогоднішній день, зростає попит на встановлення обладнання охоронної сигналізації. Автономна система призначена для того, що б...

Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Всі статті