+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Побудова мережі стільникового зв'язку: опис GSM стандарту

Побудова мережі стільникового зв'язку: опис GSM стандарту

Сучасна телефонія широко використовує ті можливості, які дає Global System for Mobile Communication або, простіше кажучи, GSM. Це міжнародний стандарт, на основі якого будуються аналогові, цифрові та широкосмугові цифрові безпровідні мережі стільникового зв'язку та багатоцільові комп'ютерні системи. Саме завдяки можливостям GSM можна вести синхронний, асинхронний, пакетний обмін інформацією, здійснювати пряме діалогове спілкування, передавати факсимільні повідомлення, голосову пошту, SMS та MMS.

Для користувача стандарт зручний тим, що він дозволяє організовувати конференц-зв'язок та груповий виклик, що з його допомогою можна визначати номери та поставити анти визначник на свій номер, реалізувати переадресацію, заборона або очікування дзвінка.

Словом, з GSM можливості сучасної телефонії істотно розширюються, тому побудова мережі стільникового зв'язку за цим стандартом повинно бути актуальним завданням професіоналів. Тому давайте розглянемо ті ключові моменти, на які обов'язково звертають увагу при проектуванні та будівництві GSM-покриття.

Ключові моменти проектування та побудови

Частота каналу: саме на ній грунтується прийом та передача сигналу: так, голосове спілкування відбувається в одному діапазоні, обмін SMS – в іншому, пересилання керуючих команд – в третьому.

GSM шлюз

Захищеність абонента: безпровідні мережі GSM стандарту не тільки популярні, а й затребувані, тому їх клієнтами сьогодні є мільйони абонентів. Природно, в рамках одного частотного каналу з шириною смуги в 200 кГц одночасне спілкування буде вести велику кількість людей. Щоб вони не отримували «чужу» інформацію, при побудові покриття впроваджують механізми TDMA, тобто тимчасового кодування сигналів. В результаті пара або група абонентів спілкується в загальному каналі, але на окремій лінії, надійно захищеній та авторизованій.

Використовуване обладнання, тема життєво важлива для будь-якого фахівця, який бажає встигати за технічним прогресом. Якщо говорити про телефонію, сьогодні для забезпечення GSM покриттів використовуються I/Q модулятори, що дозволяють отримувати всі види сигналів, причому чітких та стійких, з відмінними енергетичними характеристиками. Ну а в самих телефонах широко використовуються DCR приймачі, безпосередньо перетворюють сигнал та виділяють квадратурні канали I та Q. На основі цього обладнання та здійснюється проектування безпровідної мережі GSM стандарту.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 12-01-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого необхідна установка офісних АТС?
Для чого необхідна установка офісних АТС?

Найчастіше невеликі підприємства починають з підключення телефону на пару номерів, зарезервованих за конкретними співробітниками. З...

Як організувати колл центр для інтернет-магазину?
Як організувати колл центр для інтернет-магазину?

Для організації якісної роботи інтернет-магазину необхідна якісна багатоканальна телефонія. Сучасний, надійний, зручний та недорогий...

Телефонна мережа загального користування: переваги вибору
Телефонна мережа загального користування: переваги вибору

Телефонна мережа загального користування є мережею, яка забезпечує доступ до звичайних ліній проводів, міні-АТС, а також до спеціального...

Всі статті