+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Компоненти ОПС: бездротові датчики сигналізації

Компоненти ОПС: бездротові датчики сигналізації

Ще зовсім недавно, буквально кілька років тому, при установці систем охоронно-пожежної сигналізації безперечне перевага віддавалася проводовим системам. Але сьогодні ситуація на ринку охоронних систем кардинально змінилася. Бездротові охоронні системи міцно влаштувалися в нашій повсякденності. Які причини такого вибору? На це питання ми постараємося відповісти в цій статті.

Охоронно-пожежна сигналізація (ОПС) дозволяє організувати на об'єкті, що охороняється, середовище для виявлення несанкціонованих подій. Основними компонентами, які виявляють такі події, є – датчики. Від їх типу залежить, яку роль буде виконувати сигналізація – виявлення пожежі, повідомлення про проникнення на об'єкт, або порушення периметра і т. д.

На сьогоднішній день існує безліч різновидів бездротових датчиків, наприклад: датчики руху та задимленості, датчики розбиття та відкриття, теплові датчики та інші. Бездротові датчики сигналізації дозволяють створювати охоронно-пожежну сигналізацію, як в однокімнатній квартирі, так і в великому торгово-розважальному, або офісному центрі без проводів, що дуже заощаджує час і гроші.

Беспроводные системы сигнализации

Переваги бездротової сигналізації

Причин, за якими бездротові охоронні системи вийшли на перший план можна виділити декілька, розглянемо основні з них:

  • такі системи краще монтувати на об'єктах, на яких вже закінчені будівельно-оздоблювальні роботи, та прокладка провідної сигналізації створює значні проблеми, а значить та витрати.
  • бездротові системи більш захищені від впливів зловмисників - не можна підключатися до проводів, або пошкодити їх, а радіоканал захищений складним кодуванням, яке зламати під силу далеко не всім;
  • бездротова сигналізація з монтажем, програмуванням та налагодженням системи встановлюється всього за кілька годин;
  • та найголовніше, на об'єкті де підвищені вимоги до дизайну та прокладка кабелю є складним завданням - вартість установки бездротової сигналізації буде значно нижче, так як не потрібно нести додаткові витрати щоб виконати вимоги замовника.

До складу охоронної бездротової сигналізації можна включити GSM-модулі, що дозволяють контролювати ситуацію на об'єкті віддалено. Крім цього бездротові системи легко можна об'єднувати в єдиний комплекс з системами контролю доступу, відеоспостереження, а також з елементами «розумного будинку». Інтеграція всіх технічних засобів охорони в єдиний комплекс забезпечить зручність експлуатації та підніме ефективність системи безпеки в кілька разів.

Недоліки бездротової сигналізації

Звичайно, є й негативні моменти, наприклад, бездротове обладнання в приміщеннях, де є джерела радіоперешкод, може працювати некоректно зі збоями, або ж, якщо на охоронюваному об'єкті занадто товсті стіни. Це, безумовно, варто враховувати при виборі типу сигналізації.

Відмінною особливістю бездротової охоронної системи служить приймач, інтегрований в приймально-контрольну панель. Кожен модуль оснащений передавачем, що зв'язуються автономно з контрольною панеллю. А тому, бездротова сигналізація енергонезалежна. Кожен елемент системи має автономне живлення, яке потрібно перевіряти та змінювати час від часу.

Таким чином, можна зробити висновок, що бездротові системи сигналізації не тільки з успіхом можуть створити конкуренцію провідним, а й доповнювати, розширювати їх. А об'єднання цих двох видів в єдиний комплекс може забезпечити додатковими перевагами.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 20-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Ремонт охоронної сигналізації складу
Ремонт охоронної сигналізації складу

Охоронна сигналізація, встановлюється відповідно до проектів сигналізації, та включає до себе монтаж та пуско-налагоджувальні роботи. На...

Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?
Яке вибрати устаткування для охоронної сигналізації?

На сьогоднішній день, зростає попит на встановлення обладнання охоронної сигналізації. Автономна система призначена для того, що б...

Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?
Як працює цифрова система оповіщення про пожежу?

Цифрові системи оповіщення про пожежу, сьогодні, користуються великим попитом, оскільки дозволяють забезпечити ефективно та в повному комплексі...

Всі статті