+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Біометричні системи контролю доступу: загальний огляд

Біометричні системи контролю доступу: загальний огляд

У даній статті ми поговоримо про системи контролю доступу, а зокрема про біометричні системи. Що це за пристрої і де вони застосовуються. Біометричні системи контролю доступу використовують для ідентифікації біометричних параметрів людини, які є унікальними в кожного. Такими параметрами являються відпечатки пальців та сітківка очей. Працює дана система досить просто, для того щоб потрапити в приміщення достатньо просто приставити палець до біометричного сканера, ідентифікація триватиме всього декілька секунд, та при цьому обдурити пристрій практично нереально.

Системи контролю доступу

Такого роду системи контролю доступу є досить простими в керуванні завдяки інтуїтивно зрозумілому програмному інтерфейсу. Будь які зміни можна зробити досить швидко та без помилок. Крім того системи даного зразка дуже активно розвиваються, регулярно виходять нові версії та обновлення. Також існує багато сфер в яких використовується доступ через відбитки пальців, такими є банківські установи, деякі державні установи та багато інших.

Основні переваги біометричних систем порівняно з іншими:

  • виключається можливість несанкціонованого доступу з допомогою ключів;
  • не потрібно носити з собою перепустки, чи магнітні ключі;
  • виключається вплив людського фактора (втрата ключів чи передача їх стороннім особам);
  • проста інтеграція з будь якими існуючими системами контролю доступу та сигналізацією;
  • значно більша надійність роботи та менша імовірність збою.

На відміну від простих систем контролю, біометричні проводять процедуру ідентифікації особи в два взаємопов’язані етапи: введення унікального ідентифікаційного номера та самого процесу сканування пальця, кисті руки чи сітківки ока. Якщо порівняти дану процедуру із використанням електронних ключів, то дана процедура є значно надійнішою та вимагає тільки запам’ятовування коду.

Біометрична система контролю доступу

Варто додати, що більшість систем біометричного контролю доступу дозволяють підключити термінали зчитування магнітних ключів та карток. Їх можна використовувати замість введення паролю, тобто замість першого етапу ідентифікації особи. Здебільшого це робиться з метою пришвидшення загального процесу у зв’язку з великими чергами при великих потоках людей.

Біометричні системи ідентифікації особи використовуються значно ширше ніж у системах контролю доступу. Дана технологія активно використовується в міжнародних аеропортах, на водійських правах, в паспортах з біометричному ідентифікацією,в деяких країнах навіть для голосування на виборах.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого потрібна система СКУД?
Для чого потрібна система СКУД?

Система контролю та управління доступом (СКУД) це комплекс пристроїв, які здійснюють контроль таі розмежування доступу до об'єкту, а також...

Домофон та електромеханічний замок: схема монтажу
Домофон та електромеханічний замок: схема монтажу

Не секрет, що сьогодні у багатьох споживачів виникає необхідність встановити електромеханічний замок своїми руками. Причина может бути в...

Інструкція по установці електромеханічного замку
Інструкція по установці електромеханічного замку

Сама назва «електромеханічний» говорить про те, що даний вид замків чимось відрізняється від звичайних механічних замків, а значить та його...

Всі статті