+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Як зробити заземлення в приватному будинку?

Як зробити заземлення в приватному будинку?

Одним з найважливіших критеріїв, що визначають ступінь захисту, є заземлення будинку, це також важливий крок що до захисту майна та забезпечення безпеки його мешканців. Існує два основних поняття цього процесу: блискавковідвід та власне заземлення.

Як зробити заземлення в приватному будинку? Приватний будинок, заземлення якого забезпечується за допомогою блискавковідводу, вважається найбільш захищеним від грозових розрядів. Надійний захист від блискавок оберігає будівлю від попадання розряду та його повторного виникнення.

Ланцюг монтажу блискавкозахисту складають три послідовно пов'язаних ланки:

  • уловлювач блискавки;
  • транслятор розряду;
  • заземлювальна шина.

Приймач блискавки обов'язково повинен бути вище будівлі й установлюється на даху. Під час грози заряд, при попаданні в блискавковідвід, прямує через токоотвод та шину в землю, де й відбувається розрядка.

Система захисту

Заземлення для блискавкозахисту це спеціально з'єднані між собою елементи електроприладів, є частиною загальної системи захисту від блискавок й складається із заземлювальної шини та заземлювального провідника. Провідники та з'єднання повинні бути захищені від пошкоджень та забезпечувати безперервність ланцюга.

Є кілька типів систем заземлення:

  • кільцевий;
  • фундаментний;
  • глибинний.

Найпоширенішою у нас на сьогоднішній час є система заземлення TN-C, в якій нульові захисний та робочий провідники сполучаються на всьому її протязі.

Схема заземлення TN-C

Заземлення таким способом працює за наступним принципом: контур монтується на підстанції, від нього нульовий провід, який і є робочим провідником йде до користувача, де під'єднується до електроустановки. Таким чином, отримуємо захист який називається «занулення». Маркується захисний провід абревіатурою «PEN». Монтується система двох, або чотирьох жильної проводкою, без контактів в розетках та освітлювальних приладах.

Слід пам'ятати, що система заземлення захищає в основному електромережу від надструмів короткого замикання та при знаходженні, в безпосередній близькості до неї, потрібно максимально дотримуватися запобіжних заходів.

Після закінчення монтажу заземлення необхідно провести заміри опору. Допустима величина повинна бути не більше 10 Ом. У разі потреби в землю вбиваються додаткові заземлювачі. В якості заземлюючих шин неприпустимо застосування газопроводів, трубопроводів пальних та вибухонебезпечних сумішей.

Назад в: Заземлення, Електрика 24-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Призначення захисного занулення, основа електрозахисту
Призначення захисного занулення, основа електрозахисту

Електричні пристрої глибоко увійшли в наше життя як на побутовому рівні(пральні машинки, електрочайники, електроплитки, телевізори, ПК), так та...

Як зробити контур заземлення одноповерхового будинку?
Як зробити контур заземлення одноповерхового будинку?

Заземлення призначене для захисту людини від електричного струму, а також воно захищає квартири та інші будови від пожеж. З ростом...

Чим відрізняється заземлення від занулення?
Чим відрізняється заземлення від занулення?

Дана стаття містить відповіді на часті запитання, чим відрізняється заземлення від занулення? І так, по-перше, захисне заземлення є...

Всі статті