+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Система управління та диспетчеризації сучасних будівель

Система управління та диспетчеризації сучасних будівель

Диспетчеризація за своєю суттю є процесом оперативного управління, контролю та координації із застосуванням передачі інформації між об'єктами диспетчеризації та пунктом центрального управління.

Кожне сучасна споруда, неважливо, що це – офісний, торговий центр, житловий будинок, або спортивна споруда неодмінно має інженерне обладнання.

Кількість інженерного обладнання постійно збільшується. Це відбувається через те, що щодня змінюються уявлення про рівень комфорту під час перебування людини в приміщенні.

Зараз забезпеченням захисту будівель від надзвичайних ситуацій, або підтриманням покладених санітарно-гігієнічних норм, покликані займатися багато різних інженерних систем. Вони, у свою чергу, відрізняються великим набором технічних параметрів та керуючих сигналів, які вимагають постійного контролю. Саме ці технічні засоби разом створюють систему життєзабезпечення у приміщенні.

Система диспетчеризації у приміщенні

Система диспетчеризації включає наступні інженерні об'єкти:

  • теплопостачання будівель;
  • кондиціонування та вентиляції повітря всередині приміщень;
  • охоронно-пожежної сигналізації;
  • енергопостачання та електроосвітлення;
  • водопідготовки, каналізації, водопостачання та дренажу;
  • лифтового оборудования.

Режими контролерів

Для отримання та обробки інформації застосовують програмовані контролери, які підтримують різні стандарти передачі даних. Ці контролери функціонують у режимах: незалежному (без зовнішнього управління) та залежному (разом з пультом центрального управління).

Система управління та диспетчеризації буває наступних двох типів:

  • Локальна диспетчеризація. Вона дає можливість передавати технологічну інформацію від однієї, або декількох систем на центральний диспетчерський пульт управління по локальній мережі, без застосування зовнішніх каналів зв'язку.
  • Дистанційна диспетчеризація. Вона транслює параметри від однієї, або ж кількох повністю автоматизованих інженерних систем з віддалених об'єктів один від одного на центральний пункт диспетчеризації за допомогою зовнішніх каналів передачі. Дистанційна диспетчеризація використовується для інтеграції відразу декількох споруд, які мають диспетчеризацію першого типу.

Сучасна система диспетчеризації дозволяє здійснювати моніторинг за інженерними підсистемами в режимі реального часу. Вона дає можливість тримати під контролем процеси, які відбуваються на різних об'єктах, вручну, або автоматично змінювати параметри пристроїв, які обслуговують ці об'єкти та перевіряти звіти їх роботи. Диспетчеризація може охоплювати будь-які інформаційні системи, бази даних підприємств, їх обладнання.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 12-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
WMS: сучасні системи управління складом
WMS: сучасні системи управління складом

Якщо сучасний склад працює в автоматичному режимі, тоді безпомилкові системи стежать за рівнем освітлення та температурою, вільним та зайнятим...

Сучасна автоматизація та диспетчеризація будівель
Сучасна автоматизація та диспетчеризація будівель

Технології сучасного будівництва включає до свого складу величезну кількість інженерних комунікаційних систем. Для управління всіма цими...

Диспетчеризація інженерних систем будинку
Диспетчеризація інженерних систем будинку

Сьогодні інфраструктура будь-якої сучасної будівлі містить в наявності найрізноманітніші інженерні системи, функцією яких є: забезпечення...

Всі статті