+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Що таке бездротові DECT системи?

Що таке бездротові DECT системи?

Cтандарт DECT (Digital European Cordless Telecommunications) для бездротових телефонів був вперше оприлюднений у 1992 році Європейським інститутом телекомунікаційних стандартів – ETSI. Це технологія бездротового зв'язку в діапазоні частот від 1880 до 1900 МГц з модулюванням GMSK (BT = 0,5). Робочий діапазон розділений на 10 каналів (за 1728 КГц у кожному). Найбільша потужність DECT станції та телефонних трубок, відповідно до стандарту – 10 мВт.

Є додаткове розширення DECT – стандарт GAP (Generic Access Profile). Це розширення прийнято у 1996 році та означає сумісність радіотелефону з обладнанням інших виробників, що використовують цей же стандарт DECT/GAP. Специфічність GAP-стандарту полягає у тому, що при спільній роботі телефонних трубок від різних виробників деякі функції, можливо, можуть бути неактивними.

Система DECT технології та її принцип роботи

Абонент мережі підключається за допомогою клієнтського пристрою доступу (FAU), який встановлюється звичайно зовні будівлі. Цей пристрій грає роль приймача, що перетворює радіосигнали в сигнали звичайної аналогової мережі. Він дає можливість користувачеві приєднати до лінії стандартне аналогове обладнання: телефонні апарати та факси. Обладнання WLL (система абонентського радіодоступу) дає можливість доступу до всіх сервісів телефонної лінії.

Бездротові DECT-системи мають, як ряд переваг, так і ряд недоліків. Перелічимо основні.

До переваг можна віднести:

  • хороша стійкість до перешкод, у порівнянні з аналоговими системами каналу зв'язку;
  • інтеграція зі стаціонарними системами телефонії;
  • менше опромінення абонента в порівнянні з мобільними телефонами.

Недоліками можна вважати:

  • порівняно невелика дальність зв'язку;
  • невелика швидкість передачі даних;
  • слабке шифрування;
  • не проводиться взаємної аутентифікації, що відкриває можливість до прослуховування розмов.

Слід зазначити, що обладнання для DECT-телефонії випускає більше 40 виробників, таких як: Avaya, DeTeWe, Alcatel, Matra, Ericsson, Goodwin, Nortel, Gigaset, Panasonic та інші.

DECT телефон Panasonic

Система DECT отримала величезне поширення в Європі та є найбільш загальновідомим стандартом бездротових телефонів у всьому світі, через простоту розгортання мереж, широкого спектру послуг та прекрасній якіості зв'язку.

Головні галузі використання стандарту DECT – це кошти мікростільникового зв'язку для бізнесу, вирішення абонентського доступу до комунікаційної мережі загального користування. Виступає як альтернатива стандартному підключенню, або односотовим радіотелефонів для малих офісів.

Обладнання DECT дозволяє організувати мобільний зв'язок там, де на малій площі розташована достатня кількість абонентів. Підключення абонентів до мереж бездротового зв'язку за допомогою DECT-обладнання економічно більш ефективно звичайного кабельного підключення. Такі системи швидко розгортаються, простіше нарощуються, легше управляються, та досить надійні в роботі.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 26-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як вибрати АТС? Можливості АТС
Як вибрати АТС? Можливості АТС

АТС (автоматична телефонна станція) призначена для з'єднання підключених до неї абонентів між собою або з зовнішніми телефонними мережами. АТС,...

Як організувати телефонний зв'язок в готелі?
Як організувати телефонний зв'язок в готелі?

Без телефону практично неможливо собі уявити не тільки розкішний п'ятизірковий готель, а й маленьку придорожню готель. Телефонний...

Що таке корпоративна телефонія?
Що таке корпоративна телефонія?

Проектування та установка корпоративної телефонії є найважливішим етапом в роботі будь-якого підприємства, починаючи від самої маленької фірми,...

Всі статті