+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Що таке інформаційно вимірювальні системи?

Що таке інформаційно вимірювальні системи?

У наш прогресуючий століття все частіше стикаємося з новими системами передачі інформації та їх пристроями вимірювання. У даній статті ми розповімо що таке інформаційно вимірювальні системи? Це комплекс, що складається з вимірювальних пристроїв, які забезпечують одночасний прийом оператором, або комп'ютером, на якому встановлюється ПЗ, інформації про стан й властивості якого-небудь об'єкта.

Ці об'єкти зазвичай мають складну будову, в них можуть йти різноманітні процеси та явища. Окремі вимірювальні прилади, що відзначають тільки один параметр багатогранного процесу, як правило, не можуть надати отримання повної інформації про об'єкт вимірювання, коли необхідно вивчити декілька його параметрів. Це необхідно для управління атомною електростанцією, літаком, доменною піччю, словом тоді, коли потрібно одночасно комплексний аналіз кількох десятків, або сотень параметрів, що описують стан цих об'єктів.

Завдання системи

Завдання, які вирішують вимірювальні системи зворотні задачі кожного вимірювального пристрою. Потрібно не розчленувати параметри з метою виділити їх кожен окремо, а синтезувати інформацію про всі основні данні об'єкта й справити сукупний опис його. Тобто, відмітні особливості ІВС – це проведення одночасного вимірювання декількох параметрів об'єкта (багатоканальність) та подальша передача вимірювальних даних в єдиний центр. А потім виведення отриманої інформації у вигляді, найбільш відповідному для обробки користувачем.

В інформаційно-вимірювальних системах самим перевантаженим елементом виявляється людина – користувач даних. Він не в змозі відразу сприймати свідчення багатьох пристроїв.

Робота з даними

Для полегшення роботи використовують мнемонічні схеми. Це схематичні зображення об'єкта, на яких прилади замінені спеціальними оповіщувачами. Зазвичай вони демонструють вже не значення вимірюваних параметрів, а їх відхилення від норми. Якщо є дуже велика кількість точок контролю, то прилади замінюють світловими сигналізаторами з умовленого кодом.

Майже завжди у вимірювальних системах необхідно не тільки отримання даних про різне вимірювання величин об'єкта, але їх попередня обробка, а саме – порівняння одержуваних параметрів зі значеннями, визначеними в якості мінімальних, обчислення деяких узагальнених параметрів і тому подібного.

Інформаційно-вимірювальні системи розвиваються, як і інші ІС, по шляху їх автоматизації. Автоматизація процесів вимірювання полягає в більш ретельній внутрішній обробці отриманих даних. Оператору замість видачі значень окремих вимірюваних величин по кожному каналу передається деякі узагальнені показники об'єкта вимірювання. Він визначається за отриманими значеннями ряду окремих даних.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 10-06-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структурні кабельні системи: можливості та застосування
Структурні кабельні системи: можливості та застосування

Структурні кабельні системи ( СКС ) – це невід'ємна основа для побудови та розгортання телекомунікаційної інфраструктури будь-якої компанії,...

Основні компоненти СКС: різновиди та призначення
Основні компоненти СКС: різновиди та призначення

Будь-яка кабельна структурована система будується на основі компонентів, від їх якості залежить надійність та працездатність всієї кабельної...

Поняття інформаційної системи в сучасному світі
Поняття інформаційної системи в сучасному світі

Сьогодні дуже часто можна почути словосполучення «інформаційні системи» у зв'язку з різними сферами людської діяльності. Так що ж входить у...

Всі статті