+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Що таке інформаційно обчислювальні системи?

Що таке інформаційно обчислювальні системи?

Інформаційно-обчислювальна система (ІОС) – це комплекс, що складається зі спеціалізованого програмного забезпечення та одного (або кількох) персональних комп'ютерів. Замість комп'ютерів можуть бути використані окремі процесори з підключеними до них периферійними пристроями, відповідними специфіці функціональності системи.

Інформаційно-обчислювальні системи можуть створюватися на основі багатьох комп'ютерів, в такому випадку це буде багатомашинна система. При іншому варіанті основою для системи може служити певну кількість окремих процесорів, об'єднаних в одному системному блоці, і така система буде називатися багатопроцесорної. Якщо ІОС складається з однотипних процесорів, то вона називається однорідною. У деяких випадках створюють неоднорідні системи, які складаються з різнотипних процесорів, завдяки яким забезпечується кілька велика функціональність.

Робочий режим

Відносно робочого режиму ІОС діляться на два типи: on-line та off-line. У першому варіанті після визначення робочого завдання система практично відразу видає необхідний користувачеві результат.

У другому випадку між введенням запиту, визначенням завдання та отриманням кінцевого результату, існує невелика затримка. Саме тому в сучасному світі більшість людей користується інформаційно-обчислювальними системами типу on-line.

Інформаційно-обчислювальна система

Для того щоб інформаційно-обчислювальна система швидше виконувала безліч функцій, велика кількість комп'ютерів, використовуючи різнотипні засоби зв'язку, з'єднують разом. Таким чином, виходить багатофункціональна інформаційно-обчислювальна мережа.

Управління ІОС

За способом управління ІОС поділяються на децентралізовані та централізовані. У першому випадку управління функціями системи виконує окремий процесор, або комп'ютер, а от у децентралізованих системах управління може здійснюватися будь-яким з підключених пристроїв.

Інформаційно-обчислювальні системи в сучасному світі використовуються всіма компаніями та більшістю людей, для здійснення абсолютно різних операцій.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 24-05-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого необхідно ліцензійне ПЗ для бізнесу?
Для чого необхідно ліцензійне ПЗ для бізнесу?

Ліцензійна угода (ліцензія) – це договірна форма між правовласником ліцензійного ПЗ та користувачем. При продажу реалізованого програмного...

Архітектура комп'ютерних систем та мереж
Архітектура комп'ютерних систем та мереж

Комп'ютерна мережа – це система що здійснює обробку даних та взаємодіє з іншими системами. Вона здатна вирішувати різні прикладні завдання,...

Як зробити монтаж структурованих кабельних мереж?
Як зробити монтаж структурованих кабельних мереж?

На етапі проектування структурованих кабельних мереж ( СКМ ) відбувається обстеження та аналіз наявних у замовника технічних засобів,...

Всі статті