+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Що таке блискавкозахист будівель та споруд?

Що таке блискавкозахист будівель та споруд?

Блискавкозахист будівель та споруд, або як його ще називають грозозахист – це сукупність різних технічних засобів, що надають додатковий захист при випадковому попаданні блискавки в приміщення, або об'єкт. Такі системи можуть бути зовнішніми та внутрішніми. Зовнішні перехоплюють удар блискавки та відводять його у землю. Вони – найефективніші та безпечні, тому активно витісняють системи внутрішнього захисту.

Навіщо потрібен блискавкозахист?

Незалежно від того, яку конструкцію, або висоту має спорудження, або будинок, вони однаково схильні до ризику ударів блискавки. Що стосується виробничих та комерційних приміщень, при попаданні в них заряду блискавки може повністю вийти з ладу обладнання та навіть системи сигналізації та захисту. У таких випадках доводиться витрачати великі суми на ремонт, або повну заміну технічного потенціалу підприємства. У порівнянні з такими витратами, встановлення блискавкозахисту – це копійки.

Блискавковідвід

Що ж стосується житлових будинків та багатоповерхівок, встановлення обладнання, яке б забезпечувало захист від блискавки – це обов'язкова вимога, регламентована будівельними нормами та правилами.

З чого складається блискавкозахист?

Система блискавкозахисту зазвичай включає спеціальне обладнання для прийому, передачі та відведення електричного струму (удару блискавки). Вона може забезпечити захист великих промислових будівель, військових об'єктів, приватних будинків та селищ. До основного обладнання належать громовідводи та струмовідводи.

Блискавковідвід – це струмопровідні пристрій, який виконує функцію захисту від блискавки та приймає розряд. Їх встановлюють на будівлях, у зоні попереднього контакту з каналом струму. Такий пристрій може мати форму металевого штиря, сітки, або троса.

Струмовідвід – це провідник, зроблений зі сталі, міді, нержавійки, або оцинкованого металу. Він має форму дроту, або смуги, та з'єднує блискавкоприймач на даху з заземлювачів внизу.

Шини зрівнювання потенціалів використовують з метою з'єднання струмопровідних елементів. Вони згладжують різницю потенціалів в зоні стикання людини та металевих виробів, або конструкцій. Такі шини працюють тільки в тих системах, де є функція автоматичного відключення живлення.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 14-04-2016

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити блискавковідвід в приватному будинку?
Як зробити блискавковідвід в приватному будинку?

Блискавковідводи допускається встановлювати як у безпосередній близькості від захищених споруд, так і на них. В якості елементів конструкції...

Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Будь-який блискавковідвід формує біля себе чітко обмежений простір, можливість попадання у яке розряду блискавки фактично дорівнює нулю. Це...

Застосування пристрою блискавкозахисту
Застосування пристрою блискавкозахисту

Характеристики пристрою блискавкозахисту (грозозахисту) обумовлюють забезпечення повноцінної безпеки як об'єкта, так і людей, що є найбільш...

Всі статті