+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти

Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти

Залежно від виконуваних завдань та значущості об'єктів, а також характеру і типу небезпеки передбачаються різноманітні заходи щодо захисту периметру інженерно-технічними засобами охорони.

Такими засобами обов'язково оснащуються на всьому протязі об'єкти особливої уваги, такі, як: атомні та гідроелектростанції, термінали митниці, нафтопереробні та хімічні підприємства, аеропорти, військові частини, державний кордон та інші об'єкти. На них може бути передбачено наявність декількох рубежів захисту, охоронна сигналізація, системи контролю доступу та відеоспостереження, а також інші можливі спеціальні заходи, найчастіше об'єднані в комплексні системи.

Огородження периметра об'єкту

Насамперед, встановлюється огорожа периметру на об'єкті, як фізична перешкода, що має засоби повідомлення служби охорони про факт проникнення на об'єкт, або характер дій можливих порушників. Характер цієї огорожі визначається рівнем завдань, що вирішуються конструкціями огорожі, функціональністю систем цього рубежу, а так само фінансовими можливостями власника об'єкта. Це може бути просто конструкція, що позначає межі об'єкта на випадок випадкового проходу, а може виконувати фізичний вплив на зловмисника у вигляді електрошоку.

Електрошокова огорожа

Основна огорожа розбивається на ділянки. Кожній з них присвоюється окремий номер для зручності обслуговування та позначення. Іноді над основною ділянкою встановлюють додаткове огородження у вигляді декількох рядів колючого дроту, або спіралі АКЛ. Нижнє додаткове огородження, виконане у вигляді бетонного цоколя, або звареної конструкції з арматури, заглиблюють в грунт на глибину не менше 0,5 м, для захисту від підкопів. Біля огорожі не повинно бути не заблокованих хвірток, проломів, до нього не повинні примикати споруди. Уздовж огорожі можуть бути передбачені доріжки для зручності переміщення піших нарядів.

Пропускні пункти

Огорожа об'єкта має бути забезпечена контрольованими воротами для в'їзду автотранспорту та хвіртками для пішого проходу. На периметрі для співробітників охорони рекомендується організувати контрольно-пропускний пункт. КПП для автотранспорту обладнуються проїзними воротами та майданчиками для огляду автомобілів. Перед зовнішніми воротами можна встановити протитаранні загороджувальні пристрої.

Огорожа периметру

На постах контрольних пунктів встановлюють пристрої тривожної сигналізації через кожні 150 м для передачі тривожного сигналу мобільній групі у разі нештатних ситуацій (проникнення, напад і тому подібного). Для блокування несанкціонованих підходів до воріт можна використовувати оптичні та радіохвильові датчики.

В'їзні та прохідні шляхи на охоронні об'єкти крім перерахованих вище інженерно-технічних засобів обладнують системами відеоспостереження та зчитування ідентифікаційних перепусток контролю доступу людей та автотранспорту. Дані, отримані з камер спостереження, архівуються в базах даних на сервері довготривалого зберігання та використовуються при розслідуваннях випадків несанкціонованого проникнення, або диверсій на об'єкті. Системи відеоспостереження рекомендують встановлювати також по периметру та на території. Ці заходи також дають необхідний час співробітникам охорони для з'ясування передумов загрози з боку порушника, а також дає можливість провести затримання на далеких підступах.

Описані вище інженерно-технічні пристрої та засоби при правильному використанні в комплексі системи засобів безпеки дозволяють запобігати протиправні дії з боку сторонніх, а також здійснювати пропуск на об'єкт службової техніки персоналу та відвідувачів.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 21-11-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Охоронна сигналізація та види сповіщувачів
Охоронна сигналізація та види сповіщувачів

Охоронна сигналізація сьогодні перестала бути засобом, який доступний тільки обраним. Прийнятні ціни та висока якість захисту, яку пропонують...

Обладнання для охорони периметру: вибір системи
Обладнання для охорони периметру: вибір системи

Обладнання охорони периметру, можна розглядати як окрему систему безпеки в охоронній сигналізації, головним призначенням якої, є виявлення...

Лазерна охорона периметру своїми руками
Лазерна охорона периметру своїми руками

Далеко не завжди необхідно купувати дорогу систему охорони периметра. Володіючи самими елементарними навиками в електронній техніці, можна...

Всі статті