+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Що таке охоронна сигналізація периметру?

Що таке охоронна сигналізація периметру?

У наш непростий час різні охоронні пристрої для захисту периметру приватного будинку, все більше набирають популярності, в більшості випадків це навіть життєво необхідно. На питання, що таке охоронна сигналізація периметру та з чого вона складається ми відповімо в цій статті.

Охоронна сигналізація периметра – це сукупність технічних засобів, що є частиною охоронних заходів будь-якого об'єкту, що охороняється. Неважливо, що це – промислове підприємство, логістичний комплекс, складське приміщення, невелике виробництво, або офіс великої корпорації. Одним словом там, де необхідно в найбільш стислі терміни виявити та запобігти несанкціоноване проникнення зловмисників на територію об'єкта.

Результативність функціонування будь-якої охоронної системи лежить в прямій залежності від двох обставин: безвідмовності встановленого обладнання, з якого складається система та кваліфікації фахівців, які встановлюють систему. Ні в якому разі не довіряйте проектування монтаж та налаштування системи охоронної сигналізації випадковим непрофесіоналам. Кошти, зекономлені при інсталяції, в кращому випадку, доведеться витратити на виправлення помилок допущених при монтажі.

Склад обладнання для охорони периметру

Отже, з чого ж складається охоронна сигналізація периметру об'єкта, що захищається? Звичайно ж, насамперед, це датчики, встановлені в необхідних місцях, згідно із затвердженим проектом. Вони можуть бути найрізноманітніші. Зараз рекомендується застосовувати нескладні в монтажі та обслуговуванні променеві, або радіохвильові свовіщувачі. Якщо близько охороняється будівлі висаджені чагарники, або дерева, то це може створювати перешкоди для роботи радіохвильових датчиків. У цьому випадку краще використовувати променеві інфрачервоні двохпозиційні системи.

В якості механічних перешкод можна використовувати будь-які засоби захисту, наприклад: паркани, огорожі, ворота тощо. У конструкцію монтують сенсорні датчики, об'єднані в контур та спрацьовують при порушенні периметру шляхом перелазу через загородження, або руйнування огорожі.

Охорона периметру

Сигнали від датчиків приходять на пульт сигналізації, де охорона вирішить, як реагувати на спрацювання сигналізації. Крім цього, охороняється периметр об'єкта можна оснастити системою відеоспостереження та об'єднати її безпосередньо з системою охоронної сигналізації, вивівши на той же центральний пульт охорони. Звичайно, це рішення обійдеться дорожче, до витрат на встановлення сигналізації додадуться витрати на систему відеоспостереження, але врешті-решт, без відеоспостереження охорона периметру може стати малорезультативною через людський фактор. Адже не завжди працівники служб охорони сумлінно несуть службу, особливо в нічний час. Як наслідок це може привести до зниження фактора захищеності об'єкту, що охороняється .

Вимоги до охорони периметру на об'єкті

Які вимоги пред'являються до систем охорони периметру? На сьогоднішній день необхідно дотримуватись вимог та виконувати наступні заходи:

  • необхідно утримувати периметр об'єкту, що охороняється в справному стані, періодично проводити огляди та ремонти загородження, викошувати траву, підрізати зелені насадження, зрізати сухі гілки, що заважають роботі датчиків, підфарбовувати заіржавілі конструкції, своєчасно прибирати сніг та сміття тощо;
  • виробляти кваліфіковане технічне обслуговування датчиків, відеокамер, з'єднувальних ліній;
  • виконувати періодичне тестування сигналізації та перевірку суміжних систем на працездатність;
  • загородження об'єкта має відповідати вимогам, пропонованим до нього виробниками охоронних сповіщувачів.

На закінчення, хочемо сказати – так, ідеальної охорони периметру не існує, але при грамотному проектуванні системи сигналізації, правильному підборі обладнання та кваліфікованому монтажі можна звести до мінімуму фактори ризику, пов'язані із захистом охоронюваного периметру.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 22-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Датчики охорони периметра та їх використання
Датчики охорони периметра та їх використання

Побудова системи охорони периметру неможливе без використання різноманітних датчиків охорони. У даній статті ми постараємося проаналізувати...

Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?
Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?

Безпеку на об'єкті слід починати з організації охорони по його периметру. Основна мета охорони периметра - це встановлення факту порушення в...

Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти
Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти

Залежно від виконуваних завдань та значущості об'єктів, а також характеру і типу небезпеки передбачаються різноманітні заходи щодо захисту...

Всі статті