+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю

Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю

Що таке оптоволокно? Оптоволоконий кабель – це провід, яка зроблений зі скла, або пластику, по якому здійснюється поширення променя, шляхом його відбиття. Існують одномодові та багатомодові волокна. В одномодовом кабелі, відбувається поширення одного променя, а в багатомодовому, поширюється безліч променів (мод), кожен вводиться в волокно під певним кутом. Хочу зазначити, що вперше передача інформації за допомогою променя, відбулася в 1950 році.

Перевага оптоволоконного кабелю

Оптоволоконні системи передач мають безліч переваг перед металевими системами передач:

  • По-перше, вони не схильні до впливу електромагнітними та радіочастотними перешкодами, що дає повною мірою відчути якість та надійність зв'язку.
  • По-друге, в оптоволокні йде високошвидкісна передача даних, на кілька порядків вище, ніж у металевих кабелях.

Так само, ще одна перевага оптоволоконного кабелю, це відсутність електромагнітного випромінювання, що дає можливість збільшити безпеку переданої інформації з канал волоконної оптики.

Оптоволоконний кабель

В двадцять першому столітті, людство звикло до високошвидкісних систем передачі, та з кожним роком, вимоги до швидкості передачі даних та надійності невблаганно зростають. На зміну металевим кабелям зв'язку приходить оптоволокно. Адже даний тип кабелю може здійснити високу пропускну здатність каналу, можливість мінімізувати кількість ретрансляторів, що за собою потягне зменшення внутрішніх перешкод.

Також перевага оптоволоконного кабелю в тому, що він просто непорівнянний ні з яким іншим, з питання безпеки зв'язку, адже його не можна взяти на підсуховування. Якщо вже умільці захочуть прослухати переговори, то їм доведеться зруйнувати будову кабелю, що призведе до значного послаблення сигналу та високу ймовірність перешкод.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Побудова домашньої мережі в квартирі багатоквартирного будинку
Побудова домашньої мережі в квартирі багатоквартирного будинку

Існує думка, що безпровідна мережа для багатоквартирного будинку – це утопія. Якщо одна людина налаштовуе Wi-Fi для роботи на своєму ноутбуці...

Як встановити бездротову мережу в навчальному закладі?
Як встановити бездротову мережу в навчальному закладі?

Інтернет в школах і, тим більше, в інститутах – норма сучасності, адже він дає доступ до необмеженого потоку інформації, будучи кращим...

Як організувати мережу Wi-Fi у ТРЦ?
Як організувати мережу Wi-Fi у ТРЦ?

Одним з незаперечних переваг сучасного торгово-розважального центру є наявність виходу в Інтернет. Більшість людей цінують зручну можливість...

Всі статті