+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Різновиди та застосування мережевого обладнання

Різновиди та застосування мережевого обладнання

Для з'єднання декількох комп'ютерів в мережу використовується спеціальне обладнання. Один з таких пристроїв – мережевий адаптер.

Мережеві карти є із двома роз'ємами та одним. Але у будь-якому випадку, здійснювати передачу можна тільки по одному з них. Через обидва одразу не вийде. В деяких мережевих платах встановлено або є місце для установки мікросхеми ПЗУ Boot Rom, яка призначена для організації без дискової робочої станції та віддаленого завантаження ОС.

Мережева карта складається з:

  • роз'ємів для підключення мережевого кабелю;
  • світлодіодів, що показують мережеву активність карти;
  • трансформаторів гальванічної розв'язки мережевого кабелю;
  • чіп з кварцом.

Організація віддаленого завантаження

Після включення живлення комп'ютера запускається процедура POST, що перевіряє фізичну справність всіх вузлів. Якщо результат тестування позитивний, через системний динамік лунає звуковий сигнал та по мережі на сервер відправляється запит на віддалене завантаження операційної системи. Вона завантажується в оперативну пам'ять. ОС функціонує до моменту виключення живлення. В даному випадку, можна працювати не маючи жорсткого диска. Кожен мережевий пристрій має свій унікальний MAC (фізична адреса), що складається з шести двозначних числових груп шістнадцятирічної системи числення, які відокремлені крапкою. Фізична адреса прошивається в чіпі мережевого пристрою на стадії його виготовлення. Кожному виробнику відданий певний діапазон таких адрес.

Концентратор (hub) призначений для побудови мережі по топології зірка. Хаби бувають 5,9,16,32,64 і т.д.

Мережевий концентратор

Кожному порту індикатора відповідає свій індикатор мережевої активності. Якщо індикатор горить зеленим кольором, то швидкість складає – 100 Мбіт/сек. Якщо червоним – 10 Мбіт/сек. Якщо не горить – обмін даними не відбувається.

Комутатор (switch) так само використовується для побудови мережі по топології зірка, але він більш функціональний.

При включенні в пам'яті комутатора будується таблиця відповідності номерів портів комутатора та адрес комп'ютерів, які до них підключені. Завдяки цьому пакет із запитом для будь-якої робочої станції приходить на комутатор та відправляється згідно з таблицею на порт, до якого вона підключена. Зараз комутатори є більш поширеними.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 22-07-2010

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Види систем передачі даних
Види систем передачі даних

З ростом обсягів переданої інформації останнім часом між різними об'єктами та її приймачами, опишемо основні системи, які використовуються для...

Які бувають види інформаційних систем?
Які бувають види інформаційних систем?

Інформаційна система – це спільно працюють технічні засоби, якими забезпечується зберігання, сортування та аналіз великих інформаційних...

Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі
Як вибрати мережу Wi-Max: можливості Wi-Max мережі

Мережа Wi-Max – це сучасна технологія широкосмугового доступу в Інтернет. Існують лише два варіанти доступу, в рамках яких можуть працювати...

Всі статті