+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Поняття інформаційної системи в сучасному світі

Поняття інформаційної системи в сучасному світі

Сьогодні дуже часто можна почути словосполучення «інформаційні системи» у зв'язку з різними сферами людської діяльності. Так що ж входить у поняття інформаційної системи в сучасному світі, які їхні функції та завдання, як їх можна класифікувати?

Інформаційна система (ІС) являє собою поєднання технічного, організаційного та програмного забезпечення, призначене для своєчасного забезпечення потрібною інформацією. Крім того мається на увазі наявність навченого персоналу для обслуговування цієї системи.

Основне завдання

Міжнародний стандарт ISO/IEC 2382-1 трактує наступне визначення ІС: «Інформаційна система – система обробки інформації, що працює спільно з організаційними ресурсами, такими як люди, технічні засоби та фінансові ресурси, які забезпечують та розподіляють інформацію».

Передача та обробка інформації

Основне завдання інформаційних систем – це забезпечення певних інформаційних потреб у межах якої конкретної області. Сучасні ІС фактично неможливі без експлуатації систем управління базами даних. По ідеї, всередині підприємства повинна існувати єдина корпоративна ІС, що відповідає всім існуючим інформаційним потребам співробітників підприємства, відділів та служб.

Але насправді формування такої всеохоплюючої системи було б занадто ускладнене або неможливе, через що на підприємствах можуть функціонувати відразу кілька ІС, що дозволяють вирішити різні завдання, такі, як: контроль над виробництвом, фінансово-звітна робота та інше.

Багато з цих завдань буває вирішені відразу декількома системами, зате інша частина виробничих завдань може бути зовсім не автоматизована. Ситуація з такими умовами називається «клаптикової автоматизацією» та відбувається досить часто в Україні, та й не тільки, для багатьох виробничих підприємств.

Класифікація інформаційних систем

Рамки цієї статті, на жаль, не дають можливості детально розглянути класифікацію ІС. Класифікуються сучасні інформаційні системи за різними параметрами. А саме: по архітектурі, по мірі їх автоматизації, за характером обробки інформації, по областях застосування, за масштабністю завдань.

Отже, у вузькому значенні інформаційною системою вважають підмножина компонентів ІС, яке складається з: баз даних, СУБД та спеціалізованого прикладного ПО. Системи, у даному випадку, визначають як програмно-апаратний комплекс, призначений для автоматизації діяльності кінцевих користувачів, що забезпечує, відповідно до встановленої логікою обробки даних, можливість отримання, модифікації, використання та зберігання необхідної інформації.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 25-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Структурні кабельні системи: можливості та застосування
Структурні кабельні системи: можливості та застосування

Структурні кабельні системи ( СКС ) – це невід'ємна основа для побудови та розгортання телекомунікаційної інфраструктури будь-якої компанії,...

Як влаштована єдина комп'ютерна мережа на заводах?
Як влаштована єдина комп'ютерна мережа на заводах?

Заводи та фабрики – це найскладніші «організми», систематизувати роботу яких без застосування кабелю вже не уявляється можливим. Кабельні...

Налаштування бездротової мережі: комп'ютер-комп'ютер
Налаштування бездротової мережі: комп'ютер-комп'ютер

У Вас часто виникає питання про те, як перенести файли з одного комп'ютера на інший? У цих цілях Вам допоможуть різні флеш-накопичувачі,...

Всі статті