+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Що таке телефонія? Як працює та з чого складається

Що таке телефонія? Як працює та з чого складається

Телефонія – це система технічних пристосувань, за допомогою яких відбувається передача звуку на відстань по проводах. Таке класичне визначення цього терміна. Але з плином часу від останньої фрази про проводи можна вже та відмовитися, адже мобільний зв'язок сьогодні поширений нітрохи не менше, ніж стаціонарні телефони.

Основні компоненти телефонного зв'язку: телефонна мережа та абонентські термінали. Класичний варіант телефонної мережі – це автоматичні телефонні станції (АТС), які з'єднані між собою каналами зв'язку. Одна АТС здатна комутувати до 10000 абонентів телефонної мережі. Абонентські термінали підключаються до мережі за допомогою абонентської лінії. Зазвичай це пара мідних проводів. Кожній абонентській лінії привласнений свій персональний номер. Всі АТС з'єднуються між собою з'єднувальними лініями. Кожна з них також має свій номер, який, як правило, збігається з першими трьома цифрами абонентських номерів, які вона комутує.

Провідна телефонія

На сьогоднішньому етапі розвитку техніки радіотелефонний зв'язок все частіше стає альтернативою застосування провідної телефонії. Вона вимагає менше фінансових вкладень та зусиль для розгортання, може бути створена без урахування рельєфу місцевості та наявності інфраструктури, має великі можливості щодо захисту інформації, яка проходить по каналах зв'язку.

Радіотелефонні системи діляться на:

  • системи стільникового зв'язку;
  • системи транкінгового зв'язку;
  • системи супутникового радіозв'язку;
  • телефони з радіотрубками;
  • телефонні радіоподовжувачі.

З недавніх пір в наше життя увійшов та такий термін, як комп'ютерна або віртуальна телефонія. Як працює ця технологія? Комп'ютер та Інтернет грають провідні ролі в управлінні телефонним з'єднанням, а також у здійсненні прийому та передачі всіх телефонних дзвінків.

Провідний IP телефон

IP-телефонія – це комп'ютерна технологія з використанням Інтернету для передачі звукових та факсимільних повідомлень. IP-телефонія дозволяє робити дзвінки на міжміські та міжнародні номери, використовуючи звичайний телефонний апарат або підключений до мережі Інтернет комп'ютер. IP-телефонія дозволяє непогано знизити витрати на міжміські та міжнародні переговори. Також серед її переваг: простота установки та використання, надійність, гарна якість звуку та висок а швидкість зв'язку.

Назад в: Телефонія, Телекомунікації 13-12-2011

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Технологія VoIP: протоколи зв'язку та з'єднань
Технологія VoIP: протоколи зв'язку та з'єднань

Багато хто чув термін VoIP, у зв'язку з використанням нових технологій у сфері комунікацій, але не всі знають, що означає насправді ця...

VoIP дзвінки та передача даних через Інтернет
VoIP дзвінки та передача даних через Інтернет

В загальному вигляді VoIP являє собою просту передачу звукових або відео даних за технологією IP через Інтернет. Найчастіше дані стискаються...

Віртуальні АТС: необмежені можливості
Віртуальні АТС: необмежені можливості

Сучасні технології та розвиток ІР-телефонії дозволяють використовувати сервіси, що можуть обходити всі обмеження стаціонарних АТС, цим самим...

Всі статті