+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Які можливості відкриває бездротова технологія WiMAX?

Які можливості відкриває бездротова технологія WiMAX?

Які можливості відкриває бездротова технологія WiMAX? Почнемо з визначень та стандартів зв'язку.

WiMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access) – телекомунікаційна технологія, надання безпровідного зв'язку на великих відстанях для широкого спектру пристроїв (від мобільних телефонів до портативних комп'ютерів). Технологія заснована на стандарті IEEE 802.16.

Стандарт IEEE 802.16-2004 – це стандарт безпровідного зв'язку, який забезпечує широкосмуговий зв'язок на великі відстані з швидкістю, порівнянну з кабельними з'єднаннями, тобто синхронний канал від 256, 512, 2048 Кбіт/с та більше. Назва «WiMAX» створена WiMAX Forum – організацією, яка заснована в червні 2001 року з метою розвитку та просування технології. WiMAX описують як, засновану на стандарті технологію, альтернативу виділеним лініям і надає високошвидкісний безпровідний доступ до мережі.

Можливості WiMAX систем зв'язку

Від інших технологій безпровідного доступу WiMAX відрізняється стабільною роботою навіть за відсутності прямої радіовидимості базової станції, це досягається використанням відбитого сигналу. Ця властивість WiMAX дозволяє підтримувати стабільно високі швидкості передачі даних в умовах щільної міської забудови.

Бездротова технологія WiMAX дозволяє надавати одночасно послуги телефонії – VOIP, доступу в Інтернет та передачі даних без використання кабельних ліній. На відміну від інших технологій радіодоступу, WiMAX працює та на відбитому сигналі, поза прямої видимості базової станції, незважаючи на міські забудови, дерева або погодні умови. Радіус дії типового вузла доступу WiMax близько 48 км. Ця технологія дозволяє також будувати сіткові (mesh) мережі, що забезпечують передачу даних на великі відстані.

WiMAX роутер

У діапазоні роботи обладнання WiMAX, а саме 5 ГГц, є три смуги частот: 5250-5350 МГц, 5470-5725 МГц та 5725-5850 МГц, які використовуються для роботи обладнання стандарту IEEE 802.16. При цьому, в різних регіонах в діапазоні 5 ГГц дозволені для використання різні частотні смуги.

В Україну, в діапазоні 5 ГГц для застосування технології стандарту IEEE 802.16 визначені всі три зазначені смуги частот. Сьогодні смуга 5470-5670 МГц виділена для ліцензування операторами зв'язку та будівництва мереж стандарту IEEE 802.16. Найближчим часом також очікується ліцензування смуги в 5250-5350 МГц. Що стосується смуги 5.8 ГГц, то для роботи обладнання WiMAX потрібно звільнення цих частот від працюючих там радіорелейних станцій старого зразка. Терміни проведення даних робіт та джерела фінансування поки не визначені.

Назад в: Передача даних, Інформатизація 22-07-2010

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як правильно вибрати обладнання для бездротових мереж?
Як правильно вибрати обладнання для бездротових мереж?

В межах міста кабельні мережі – найбільш зручний варіант підключення домашніх комп'ютерів до мережі Інтернет . Швидкість навігації у...

Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю
Що таке оптоволокно? Перевага оптоволоконного кабелю

Що таке оптоволокно? Оптоволоконий кабель – це провід, яка зроблений зі скла, або пластику, по якому здійснюється поширення променя,...

Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж
Рекомендації до монтажу оптоволоконних мереж

Надійна робота волоконно-оптичних ліній зв'язку ( ВОЛЗ ) більшою мірою характеризується якістю будівельно-монтажних робіт. Умовно виконувані...

Всі статті