+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Що таке заземлення будівель та споруд?

Що таке заземлення будівель та споруд?

Заземлення будівель та споруд – це спеціальна система, до якої входять множинні елементи навмисного електричного з'єднання будь-якої точки мережі. У цю систему входять також різні електроустановки, будь-яке обладнання з заземлюючими властивостями. Основне його призначення – це захист від ураження електричним струмом. Використовують заземлення у приватних будинках, промислових будівлях та інших спорудах.

З чого складається заземлення?

По суті, заземлення це провідник, який забезпечує електричний зв'язок між землею, заземленими ділянками та точками до яких підключають електроприлади.

Для монтажу контуру заземлення та струмопровідного середовища використовують:

  • заземлювачі;
  • смуга заземлення;
  • дроти заземлення;
  • шини заземлення.

Заземлювачі – це металеві стрижні, які мають оцинковане, або мідне покриття. Вони використовуються для вбивання в землю. Стрижні можуть мати різну довжину, щільність, метод з'єднання. Вибір стрижня залежить від грунту, в яку, він буде убиватися та особливостей системи на ділянці. Дізнатися ціни на заземлювачі можна тут.

Стрижні заземлення

Смуга заземлення – це провідник, створений з якісної сталі, нержавіючого сплаву, міді, або ж оцинкованого металу. Смуга потрібна для того щоб з'єднувати заземлювачі та шину заземлення, до яких і приєднуються електроприлади. Залежно від умов використання вона може мати різний перетин, форму та довжину. Детальніше про металлополосу дивіться тут.

Провід заземлення – це спеціальні струмопровідні перемички з гнучкого тта добре ізольованого провідника. Для ізоляції використовується мідь, або алюміній. Такі дроти використовують як для зовнішнього заземлення, так і для створення подібної системи всередині будівель. Без перерахованих елементів система заземлення не працює.

Всі елементи відрізняються не скільки властивостями, скільки способом встановлення та монтажу, матеріалами виробництва та брендом виробника. Вони підбираються в індивідуальному порядку для певної технічної задачі, з урахуванням особливостей місцевості та грунту.

Назад в: Заземлення, Електрика 01-04-2016

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити заземлення в приватному будинку?
Як зробити заземлення в приватному будинку?

Одним з найважливіших критеріїв, що визначають ступінь захисту, є заземлення будинку , це також важливий крок що до захисту майна та...

Як правильно зробити заземлення будинку?
Як правильно зробити заземлення будинку?

Сьогодні багато електроприладів, покликаних полегшити наше життя, разом з благами несуть і чималу небезпеку, у вигляді пошкоджень ізоляції,...

Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки
Система заземлення tn-s: опис, переваги та недоліки

Ось вже більш ніж півстоліття є однією з основних схем захисту для споживачів електричної енергії в багатьох країнах світу. Вона припускає...

Всі статті