+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Датчики охоронних систем: огляд та принцип роботи датчиків

Датчики охоронних систем: огляд та принцип роботи датчиків

Датчики охоронних систем відіграють найважливішу роль у безпеці кожної людини, адже саме вони виявляють тривожні події та являються «очима» та «вухами» сигналізацій. Тому їх вибір є досить відповідальною задачею, від якої залежить якість роботи всієї системи. У даній статті міститься огляд та принцип роботи датчиків розбиття скла, руху та магнітоконтактний датчиків.

Датчики розбиття скла

Даний тип реагує на звук розбитого скла. Найбільш якісні моделі аналізують спектр звукових шумів в приміщенні та якщо спектр шуму містить складову, що співпадає зі спектром пошкодження скла, то датчик спрацьовує. Інколи датчики розбиття реагують навіть на звук удару по склу. Дальність відслідковування такого роду звуків коливається в районі десяти метрів, чутливість може регулюватися. Вони належать до підтипу акустичних датчиків, що реагують на звук. Можуть бути провідними, або безпровідними (максимальна відстань між сповіщувачем та центральною панеллю може сягати 100м).

Датчики руху

Принцип роботи даного пристрою полягає у відслідковуванні рівня інфрачервоного (ІЧ) випромінювання в полі зору сповіщувача. Сигнал на виході залежить від середнього рівня ІЧ випромінювання в приміщенні. При появі якогось масивного об’єкту (людина, тварина тощо) з температурою, що є більша за температуру фону, на виході сповіщувача збільшується напруга. Щоб визначити чи переміщується об’єкт, в давачах використовується оптична система, яка вловлює та фокусує ІЧ випромінювання в різних сегментах даної системи. Якщо датчик руху є аналоговим то на виході змінюється рівень напруги, якщо цифровий – формується певний код.

Магнітоконтактний датчик

Даний підвид датчиків охоронних сигналізацій призначений для блокування дверей, вікон та деяких інших об’єктів приміщення з метою захисту від несанкціонованого проникнення сторонніх осіб.

Магнітоконтактні датчики

Магнітоконтактний датчик, або датчик розмикання складається із двох елементів: магнітів та контактів, які розмикаються, або замикаються в залежності від наявності контакту з магнітом. Розміщені елементи в герметичних пластикових корпусах та залиті епоксидним клеєм (для зменшення імовірності впливу сторонніх перешкод). Магніт зазвичай розміщується на рухомій частині дверей чи вікон а контакти – на нерухомій.

Вищеперелічені датчики охоронних систем є досить надійними та якісними, проте жоден з них окремо не може забезпечити достатній рівень безпеки. Найоптимальнішим варіантом є їх одночасне використання.

Назад в: Охоронна сигналізація, Безпека 26-04-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення
Вимоги до систем пожежної сигналізації та оповіщення

Основним призначенням системи оповіщення є своєчасне повідомлення знаходяться на території, що охороняється людей про виникнення пожежі та...

Сигнализация для склада: датчики охраны
Сигнализация для склада: датчики охраны

Найчастіше охоронну систему встановлюють на заводи, магазини, склади, яким потрібна посилена охорона. Установка подібного роду охорони на...

Розрахунок вартості обслуговування пожежної сигналізації
Розрахунок вартості обслуговування пожежної сигналізації

Ціна на обслуговування пожежної сигналізації залежить від багатьох складових, що включають в себе як комплекс робіт по обслуговуванню самої...

Всі статті