+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Датчики охорони периметра та їх використання

Датчики охорони периметра та їх використання

Побудова системи охорони периметру неможливе без використання різноманітних датчиків охорони. У даній статті ми постараємося проаналізувати можливості деяких з них.

Як правило, датчики охорони периметру застосовуються для зовнішньої установки та мають перешкоджати незаконному проникненню зловмисників на що охороняється.

Для захисту периметру великого по території об'єкта застосовують в основному два види датчиків сигналізації: інфрачервоні датчики руху для зовнішнього використання та інфрачервоні бар'єри – датчики периметра. Крім цих датчиків застосовуються безліч інших датчиків охорони для вуличних умов, але найбільш часто використовують для охорони периметру перераховані вище види пристроїв. Розглянемо нижче принципи й умови їх роботи.

Використання інфрачервоних датчиків

ІЧ датчики зовнішнього виконання працюють за таким же принципом, як і їх звичайні «родичі» для установки в закритих приміщеннях.

ИЧ датчики

Різниця полягає тільки в герметичному корпусі, захищеному від попадання вологи, коливань температур, сонячних променів та інших факторів роботи під відкритим небом. За розсіюванню ІЧ променів можуть бути, як віяло, або штора.

Такі датчики можуть бути встановлені на огорожах охоронного об'єкта, на стінах споруд та будівель, а також у неопалюваних приміщеннях. При підключенні датчиків необхідно передбачити автономне живлення постійного струму 12В. При монтажі потрібно ретельно продумати спосіб та схему прокладки проводів.

Інфрачервоні бар'єри принципово відрізняються від ІЧ датчиків руху. Їх краще встановлювати, коли маєш справу з великими за протяжністю охоронюваними ділянками. З одного боку встановлюється приймач датчика, а з іншого – сам передавач, який направляє кілька променів на приймач. При перетині променів йде передача сигналу тривоги на пульт сигналізації. ІЧ бар'єри можна встановлювати з внутрішньої сторони огорожі на висоті півметра над рівнем землі, а також нижче, або вище. Крім цього можна використовувати для охорони різних отворів дверних, або віконних.

ІЧ бар'єр

Але ІЧ системи мають один істотний недолік – ефективність їх використання дуже знижується в умовах роботи при атмосферних опадах: дощі, снігопаді, тумані. У наших широтах це важливо. Як альтернатива – радіопроменеві датчики охорони периметру. Ці системи мають СВЧ-передавач та приймач. Радіопроменеві охоронні датчики застосовуються тільки в умовах прямої видимості між передавачем та приймачем. Особливість радіопроменевої системи в наявності досить широкої зони виявлення, яка вимагає створення широкої зони відчуження уздовж периметра.

Принцип дії оптичних та вібраційних систем

Ще можна відзначити оптичні скануючі, а також вібраційно-чутливі системи. Оптичні скануючі системи засновані на формуванні незалежних чутливих секторів з характерними параметрами виявлення. Як джерело випромінювання, тут застосовується малопотужний лазер. Датчик розташовується так, щоб площа сканування була паралельно площині стіни, або огорожі об'єкта. У цьому випадку сигнал тривоги буде включатися тільки при безпосередній близькості порушника до охоронюваного об'єкту. Якщо площа сканування встановити горизонтально, то датчик зможе виявити порушника на відстані до 30 метрів.

Принцип дії вібраційно-чутливих систем полягає в реєстрації вібрацій, або деформації огорожі об'єкта при спробі його подолання, або руйнування зловмисником. Чутливий елемент перетворює механічні коливання в електричний сигнал, який передається на пульт охорони. У більшості нинішніх подібних систем периметру застосовуються коаксіальні, або мікрофонні кабелі.

Зрозуміло, універсальної охоронної системи, придатної для будь-яких випадків та умов. Рішення з охорони периметра об'єкту передбачає використання конкретних датчиків та залежить від вимог конкретного замовника. При виборі тієї чи іншої технології, для охорони конкретного об'єкта, завжди потрібно враховувати можливості та обмеження сучасних систем охорони.

Назад в: Охорона периметру, Безпека 15-09-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Лазерна охорона периметру своїми руками
Лазерна охорона периметру своїми руками

Далеко не завжди необхідно купувати дорогу систему охорони периметра. Володіючи самими елементарними навиками в електронній техніці, можна...

Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти
Захисне огородження периметра об'єкту та пропускні пункти

Залежно від виконуваних завдань та значущості об'єктів, а також характеру і типу небезпеки передбачаються різноманітні заходи щодо захисту...

Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?
Які засоби охорони периметра потрібні для захисту об'єкту?

Безпеку на об'єкті слід починати з організації охорони по його периметру. Основна мета охорони периметра - це встановлення факту порушення в...

Всі статті