+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Диспетчеризація інженерних систем будинку

Диспетчеризація інженерних систем будинку

Сьогодні інфраструктура будь-якої сучасної будівлі містить в наявності найрізноманітніші інженерні системи, функцією яких є: забезпечення електричним живленням, питною та технічною водою, теплом, телефонним зв'язком, пожежно-охоронною сигналізацією, системами оповіщення, відеоспостереженням, системою контролю доступу та багатьом іншим. Методика диспетчеризації дає можливість організовувати автоматизоване управління цими системами та технологічним обладнанням споруди, що значною мірою збільшує безвідмовність його роботи та може дозволити зменшувати витрати з експлуатації систем.

Що таке система диспетчеризації?

У загальному значенні система диспетчеризації є сукупністю програмних продуктів та інженерних засобів, за допомогою яких виробляється концентрація засобів діагностики та контролю стану систем життєзабезпечення, керування ними та прийняття належних заходів при виникненні нештатних ситуацій. Постійно вироблене фіксування подій усередині системи, дозволяє визначити причину аварійної ситуації, осіб винних у ній, а також запобігти подібні події згодом.

Зараз у системах диспетчеризації інженерних мереж широким чином застосовуються останні досягнення в області інформаційних технологій, що дозволяє об'єднувати все це в інтегрований комплекс з можливістю моніторингу всієї системи в режимі реального часу. Дані моніторингу можна отримувати, в тому числі та на віддалений комп'ютер.

Система диспетчеризації

Диспетчеризація інженерних систем будівлі виконує оптимізацію роботи всієї технічної інфраструктури автоматично, відповідно порою року, доби та атмосферними умовами, завдяки чому знижується споживання енергії, і зменшуються матеріальні витрати.

Диспетчеризація інженерної системи буває двох різновидів:

  • локальна – передає інформацію від однієї, або декількох інженерних систем на центральний пункт об'єкта;
  • дистанційна – передає дані з декількох територіально віддалених об'єктів на централізовану диспетчерську станцію.

Потреба в застосуванні диспетчеризації будівель та споруд є нагальною необхідністю. Ці системи дозволяють надійно взаємодіяти всім підсистемам забезпечення об'єктів, надійно контролювати та управляти ними. І чим складніший комплекс технологічного обладнання будівлі, тим вище і відповідальніше роль системи диспетчеризації на даному об'єкті.

Назад в: Диспетчеризація, Інформатизація 21-11-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Дивіться також
Побудова системи віддаленого управління та моніторингу
Побудова системи віддаленого управління та моніторингу

Побудова системи віддаленого управління та моніторингу на базі контролера «Імпульс 112» дозволяє організувати віддалений контроль за станом...

Як працює датчик затоплення?
Як працює датчик затоплення?

Датчик затоплення призначені для того, щоб виявляти наявність води в зоні його дії та сигналізувати про це. Сфера застосування даних...

Як зробити систему «розумний будинок» своїми руками?
Як зробити систему «розумний будинок» своїми руками?

Система інтелектуального управління інженерними комунікаціями, приладами та пристроями, або «розумний дім», покликана не тільки підвищити...

Всі статті