+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Блискавкозахист будівель: рекомендації з проектування

Блискавкозахист будівель: рекомендації з проектування

Грози та розряди блискавок – явище досить часте у наших широтах. Багато збитків доставляють блискавки, потрапляючи у будь-яку будівлю або споруду. Крім збитків не потрібно забувати про людські життя, які дуже часто забирає блискавка.

Руйнування, пожежі, небезпека для життя людей – це далеко не повний список «неприємностей», що доставляються попаданням блискавок.

Розряд блискавки здатний легко зруйнувати саме міцне будівлю або промисловиу споруду. Єдиним захистом під час грози, є тільки система блискавкозахисту.

Вибір блискавкозахисту

Фактично, блискавкозахист будівель майже нічим не відрізняється від систем блискавкозахисту, використовуваних для будь-яких інших видів споруд. Різниця полягає у габаритах будівель, у визначенні категорії до якої вони належать, у призначенні будови, та типу грунту, на якій воно зведене. Отже, до вибору системи блискавкозахисту, а також її влаштуванню необхідний специфічний підхід, який базується на конкретному розрахунку.

Система блискавкозахисту

На сьогоднішній день існує дві підсистеми блискавкозахисту – зовнішня та внутрішня. Зовнішній блискавкозахист приймає на себе розряд струму та веде його в землю за допомогою токоотводів, не приносячи ніякого збитку будівлі та людям, що в ньому знаходяться.

Призначення внутрішньої підсистеми блискавкозахисту будівель – нівелювати електромагнітний імпульс, що виникає при прямих або віддалених ударах блискавок, що впливає на чутливі вузли усередині будівлі, цим захищаючи та людей від уражень електричним струмом. Обидві підсистеми, використовувані синхронно, допомагають максимально захистити промислові будівлі, уникнути негативних наслідків, можливих під час грози.

Вимоги та рекомендації

Будинки, віднесені до категорій (I-III) обов'язково повинні бути захищені від прямих ударів блискавок та впливу високого потенціалу через металеві комунікації. Усередині промислових будівель необхідно провести всі можливі заходи щодо вирівнювання різниці потенціалів.

Проектування блискавкозахисту

Всі правила, інструкції та рекомендації з проектування блискавкозахисту, регламентовані законодавством, вимагають передбачити максимальний захист для промислових будівель та споруд. При цьому необхідно звернути особливу увагу на характер споруд та матеріалів, використовуваних у будівництві, типу грунту для вибору оптимального вирішення завдань захисту від блискавок.

Таким чином, грамотно спроектована та змонтована система блискавкозахисту промислової будівлі дасть можливість уникнути проблем, що відбуваються в результаті ураження будівлі електричними розрядами блискавки, попередить можливий збиток та допоможе врятувати життя, та здоров'я людей, що знаходяться під час грози в приміщенні або ж біля нього.

Назад в: Блискавкозахист, Електрика 12-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?
Як зробити розрахунок зон блискавкозахисту на практиці?

Будь-який блискавковідвід формує біля себе чітко обмежений простір, можливість попадання у яке розряду блискавки фактично дорівнює нулю. Це...

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку
Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку

Заземлення та внутрішній блискавкозахист житлового будинку – це відповідальна й серйозна справа, оскільки пов'язана із гарантуванням безпеки...

Чи потрібен блискавкозахист димарів?
Чи потрібен блискавкозахист димарів?

У наш час є думка, що удари грози найчастіше вражають висотні споруди. Насправді дане питання є предметом постійного обговорення, з цікавими...

Всі статті