+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Приховані камери відеоспостереження в офісі: плюси та мінуси

Приховані камери відеоспостереження в офісі: плюси та мінуси

У наш час в Україні спостерігається все більш зростаюче бажання громадян забезпечувати свою безпеку та безпеку особистого майна за допомогою інноваційних технологій, здатних задовольнити їх найвищі вимоги. Однією з таких технологій є системи охоронного спостереження.

Як відомо, поняття «відеоспостереження» давно є буденним. Для жителів міст давно вже не в дивину бачити камери відеоконтролю в торгових центрах, офісах, метрополітенах, супермаркетах та інших місцях масового скупчення народу. В офісах різних компаній, крім камер відкритого відеоспостереження, встановлюють приховані камери.

Приховані камери відеоспостереження монтують з наступних причин:

  • захист відеокамер від вандалізму;
  • захист від зазіхань на власність;
  • контроль за персоналом;
  • контроль за подіями вдома.

Як і будь-які охоронні заходи, установка прихованої відеокамери має свої плюси і свої мінуси. Розглянемо їх докладніше.

Позитивні аспекти

Прихована камера не видно, а тому захищена від зловмисників або вандалів; порушник, якщо попереджений спеціальної інформаційної табличкою, не відчуває себе безкарним, крім цього він не знає напрямки та зони огляду камери, тому не може її обійти або зламати. Прихована камера не «напружує» законослухняних громадян, крім цього є можливість установки прихованого мікрофона, що дає можливість виробляти не тільки відео огляд, але і записувати звук.

Негативні аспекти

Вартість установки такого пристрою більш висока (а якщо в офісі або квартирі був зроблений ремонт до установки прихованої відеокамери, то додайте ще вартість косметичного ремонту, якщо камера вмонтовується в стіну). Монтаж займає більшу кількість часу, ніж при установці камери відкритого спостереження. Обслуговування таких камер більш трудомістке, а як наслідок – більш дороге. Якість переданого зображення ненабагато, але все ж гірше, ніж у звичайної відеокамери.

Відеокамера прихованого спостереження

Правда, встановлювати приховані відеокамери можна не тільки в стіни та стелі. Щоб не псувати обробку офісів та квартир можна монтувати відеокамери у систему охоронно-пожежної сигналізації, або за протипожежні димові датчики, чи приховувати за підвісними стелями, за фотографіями у рамах та картинами. Бувають відеокамери, закамуфльовані під будь-які предмети офісного інтер'єру – годинник, квіткові горщики та інше. Це стосується в основному бездротових камер з автономними джерелами живлення.

Але, виробляючи установку прихованої камери відеоспостереження, не варто забувати про правовий аспект прихованого відеоконтролю. Виробляти приховане відеоспостереження або прослуховування громадян, без них на те згоду, протизаконно. Працівники офісів або відвідувачі компаній повинні бути сповіщені про це заздалегідь.

Згідно зі статтею 307 ЦК України – будь-яка зйомка фізичних осіб на відео-, фото-, теле-, кіно- плівку (у тому числі і прихована зйомка) без відповідної на те згоди цих осіб, може проводитися виключно у випадках, передбачених існуючим законодавством, у рамках оперативних заходів відповідними органами.

Матеріали, отримані незаконним шляхом, не можуть бути доказом у суді. Мало того, якщо буде доведено, що відеоматеріали отримані за допомогою спец засобів стеження, заборонених для використання громадянами, що не мають відношення до державних оперативно-розшуковим службам, що то осуджують можуть легко перетворитися на обвинувачених.

Так, що, використовуючи наведену вище інформацію, Ви можете самі підбирати тип прихованої відеокамери, який найкращим чином може задовольнити потреби при виборі та установці системи відеоспостереження. На етапі проектування та вибору краще проконсультуватися з фахівцями в області систем охорони та безпеки.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 01-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Технології відеоспостереження та способи передачі відеосигналу
Технології відеоспостереження та способи передачі відеосигналу

Ви хочете бути у курсі всіх подій, які відбуваються у вас вдома, на вашому підприємстві? Тоді рекомендуємо Вам встановити відеонагляд ....

Відеокамери для спостереження: сфери та галузі використання
Відеокамери для спостереження: сфери та галузі використання

Яку ж користь дає нам використання відеонагляду? В яких сферах такі системи є популярні? Перш за все такі системи дають нам дійсно якісний...

Як правильно зробити вибір системи відеоспостереження?
Як правильно зробити вибір системи відеоспостереження?

Ви вирішили встановити систему відеонагляду? Ви точно знаєте яка система вам потрібна? Тоді ознайомимося з основними компонентами таких...

Всі статті