Каталог
+380Показати номер

Приховані камери відеоспостереження в офісі: плюси та мінуси

Приховані камери відеоспостереження в офісі: плюси та мінуси

У наш час в Україні спостерігається все більш зростаюче бажання громадян забезпечувати свою безпеку та безпеку особистого майна за допомогою інноваційних технологій, здатних задовольнити їх найвищі вимоги. Однією з таких технологій є системи охоронного спостереження.

Як відомо, поняття «відеоспостереження» давно є буденним. Для жителів міст давно вже не в дивину бачити камери відеоконтролю в торгових центрах, офісах, метрополітенах, супермаркетах та інших місцях масового скупчення народу. В офісах різних компаній, крім камер відкритого відеоспостереження, встановлюють приховані камери.

Приховані камери відеоспостереження монтують з наступних причин:

  • захист відеокамер від вандалізму;
  • захист від зазіхань на власність;
  • контроль за персоналом;
  • контроль за подіями вдома.

Як і будь-які охоронні заходи, установка прихованої відеокамери має свої плюси і свої мінуси. Розглянемо їх докладніше.

Позитивні аспекти

Прихована камера не видно, а тому захищена від зловмисників або вандалів; порушник, якщо попереджений спеціальної інформаційної табличкою, не відчуває себе безкарним, крім цього він не знає напрямки та зони огляду камери, тому не може її обійти або зламати. Прихована камера не «напружує» законослухняних громадян, крім цього є можливість установки прихованого мікрофона, що дає можливість виробляти не тільки відео огляд, але і записувати звук.

Негативні аспекти

Вартість установки такого пристрою більш висока (а якщо в офісі або квартирі був зроблений ремонт до установки прихованої відеокамери, то додайте ще вартість косметичного ремонту, якщо камера вмонтовується в стіну). Монтаж займає більшу кількість часу, ніж при установці камери відкритого спостереження. Обслуговування таких камер більш трудомістке, а як наслідок – більш дороге. Якість переданого зображення ненабагато, але все ж гірше, ніж у звичайної відеокамери.

Відеокамера прихованого спостереження

Правда, встановлювати приховані відеокамери можна не тільки в стіни та стелі. Щоб не псувати обробку офісів та квартир можна монтувати відеокамери у систему охоронно-пожежної сигналізації, або за протипожежні димові датчики, чи приховувати за підвісними стелями, за фотографіями у рамах та картинами. Бувають відеокамери, закамуфльовані під будь-які предмети офісного інтер'єру – годинник, квіткові горщики та інше. Це стосується в основному бездротових камер з автономними джерелами живлення.

Але, виробляючи установку прихованої камери відеоспостереження, не варто забувати про правовий аспект прихованого відеоконтролю. Виробляти приховане відеоспостереження або прослуховування громадян, без них на те згоду, протизаконно. Працівники офісів або відвідувачі компаній повинні бути сповіщені про це заздалегідь.

Згідно зі статтею 307 ЦК України – будь-яка зйомка фізичних осіб на відео-, фото-, теле-, кіно- плівку (у тому числі і прихована зйомка) без відповідної на те згоди цих осіб, може проводитися виключно у випадках, передбачених існуючим законодавством, у рамках оперативних заходів відповідними органами.

Матеріали, отримані незаконним шляхом, не можуть бути доказом у суді. Мало того, якщо буде доведено, що відеоматеріали отримані за допомогою спец засобів стеження, заборонених для використання громадянами, що не мають відношення до державних оперативно-розшуковим службам, що то осуджують можуть легко перетворитися на обвинувачених.

Так, що, використовуючи наведену вище інформацію, Ви можете самі підбирати тип прихованої відеокамери, який найкращим чином може задовольнити потреби при виборі та установці системи відеоспостереження. На етапі проектування та вибору краще проконсультуватися з фахівцями в області систем охорони та безпеки.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 01-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті