Каталог
+380Показати номер

Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили

Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили

Проектування електричних мереж та розрахунок перетину жили створює питання, який перетин кабелю вибрати в тому чи іншому випадку? Методологія розрахунку перетину жил досить проста. Постараємося коротко викласти наскільки це можливо.

По-перше, розрахунок починається з ввідного кабелю. Він повинен витримувати навантаження всіх електроприладів, що знаходяться на об'єкті. Для розрахунку перетину жил даного кабелю потрібно скласти потужність всіх наявних споживачів (дані по потужності вказані в паспорті пристрою). Суму потужностей множимо на 0,75, а потім ділимо на 220. Ми отримали значення сили струму, яке повинен витримати вступної кабель. Потім за отриманим значенням, за допомогою таблиць допустимих навантажень для мідних жил, вибирається кабель відповідного перерізу.

Монтаж електропроводки

Для монтажу електропроводки краще всього використовувати мідний кабель, так, як мідні жили, мають набагато більші позитивні якості в порівнянні з алюмінієвими. У них більш висока механічна міцність та стійкість до корозії. Але варто відзначити, що мідні дроти дорожчі.

Електричний кабель мідний

Після цього розраховується кількість груп споживачів, живлячих від одного автомата на об'єкті. електроприлади групуються так, щоб сумарне навантаження в кабелі не було вище допустимої. Крім цього потрібно підібрати автоматичний вимикач потрібного номіналу для певних груп.

Для запітиванія електричних розеток часто використовують кабель з перетином жив 2,5 мм2. Для ланцюгів освітлення – 1,5 мм2. Мідні жили, які мають перерізом менше 1,5 мм2 , для силових мереж експлуатувати заборонено. Для алюмінієвих кабелів переріз повинен бути не менше 2,5 мм2.

Монтаж коробок з'єднання

Коробки з'єднання потрібно монтувати в місцях відгалуження кабелів – над розетками, або вимикачами. Доступ до них повинен бути вільним, і при необхідності не повинен виникати проблем при розтині коробки.

Крім вибору перетину, важливим фактором є вибір марки самого проводу, або кабелю. Маркування являє собою буквено-цифрове позначення, яке вказує на матеріал проводять жил, матеріал ізоляції, ступінь гнучкості дроту, а також конструкцію захисного покриву. Праворуч від букв у позначеннях марки проводів вказується група цифр. Як правило, перша вказує на кількість жив у проводі, а друга – площа перерізу однієї жили. Між ними стоїть знак множення.

При маркуванні вітчизняної кабельної продукції використовують такі символи:

  • перша буква означає матеріал жили (А – алюміній), якщо в маркуванні немає літери А, то це означає, що жила виготовлена з міді;
  • другою буквою позначається провід;
  • третя – вказує на ізоляційний матеріал (В – полівінілхлорид, П – поліетилен, Р – гума).

Також при маркуванні проводів використовують букви, що позначають інші елементи (Г – гнучкий, О – оплетка, П – плоский, Т – для прокладки в трубах, Ф – металева фальцьована оболонка і так далі).

При виборі перетину електропроводки краще дотримуватися принципу – простіше перестрахуватися, але не перестаратися. Наприклад, на розетку краще використовувати дріт з подвійним запасом, але не потрібно підводити кабель великого перерізу, якщо планується повісити тільки одну малопотужну лампу.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння
Різновиди та принцип роботи системи пожежогасіння

Системи пожежогасіння призначені для запобігання пожежі та мінімізації її можливих наслідків, для уникнення людських жертв....

Як формується вартість системи пожежогасіння?
Як формується вартість системи пожежогасіння?

Вартість системи пожежогасіння визначається рядом аспектів, що включають в себе специфічні особливості кожної окремої системи....

Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень
Автоматизація вентиляції та кондиціювання приміщень

Для забезпечення комфорту житлового приміщення, сьогодні, великою популярністю користується втоматизація вентиляції та кондиціонування...

Всі статті