+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації

Електропроводка в офісі: вимоги та рекомендації

Щоб забезпечити надійну електричну мережу в офісі варто продумати всі тонкощі до дрібниць. Кожен керівник знає, що збої в роботі електрики неминуче спричинять за собою простої бізнес процесів, а значить та фінансові збитки. У даній статті ми розглянемо приклад організації електричної інфраструктури для офісного приміщення.

Вимоги та рекомендації по електропроводці

Для того щоб електропроводка в офісі працювала без перебоїв необхідно розрахувати максимальну споживану потужність всіх джерел споживання електричного струму, враховуючи її збільшення в подальшому (при необхідності).

Далі провести розмежування споживачів за категоріями. У нашому випадку до споживачів першої категорії надійності електропостачання належать: система відеоспостереження, ОПС, система оповіщення, комп'ютерна мережа з серверної, АТС та чергове освітлення. До другої категорії відносяться прилади електроосвітлення, побутові електроприлади, основне освітлення та інше. 

Для того щоб забезпечити автономність окремих видів споживачів, забезпечити їх підключення до приладів безперебійного живлення, в якості вступного розподільного пристрою використовувати шафу, наприклад: серії ВРУ1. По периметру щитової необхідно прокласти струмопровідний контур, виконаний із смугової сталі. Цей контур необхідно пов'язати з зовнішнім контуром заземлення та з вступним шафою (важливо, щоб ділянки з'єднання були видимими).

У кожному кабінеті встановити освітлювальний щит (ЩО), в якому обов'язково повинно бути встановлено ПЗВ (для захисту людини від ураження електричним струмом) та автоматичні вимикачі (для захисту електричних мереж) за кількістю захищаються груп. Необхідно, щоб кожен ЩО був укомплектований двома ізольованими від корпусу та один від одного заземлюючими шинами для підключення PE (захисного) та N (нульового) провідників.

Освітлювальний щит

У коридорі встановити щит аварійного освітлення (ЩОА), вимоги до комплектації ті ж, що й до комплектації ЩО. Встановити розетки та вимикачі вподобаного вам дизайну, але не варто забувати про їх потужності.

З'єднання трифазної проводки виконувати п’ятижильних кабелем марки ВВГ (L1, L2, L3, N, PE), а однофазне з'єднання виконувати трижильним кабелем марки ВВГ (L, N, PE).

Споживачі першої категорії живити від щита безперебійного живлення (ЩБП), живиться в свою чергу від системи безперебійного живлення (UPS). У шафі РУ справити підключення, дотримуючись рівномірний розподіл навантаження по фазах. Провести маркування кабелівта комутуючих апаратури. При монтажі рекомендується використовувати тільки сертифіковане обладнання та матеріали.

Дані поради не варто сприймати, як правило, оскільки в певній ситуації вони будуть не актуальні. Перед початком робіт рекомендуємо ознайомиться з державними нормативними документами, які регламентують проектування електропроводки в офісі.

Назад в: Електроживлення, Електрика 19-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Різновиди та типи силових кабелів
Різновиди та типи силових кабелів

Силовий кабель на сьогоднішній день є одним з найбільш широко поширених видів кабелю. Саме з його допомогою в будинок та на підприємство...

Монтаж електропроводки у приватному будинку
Монтаж електропроводки у приватному будинку

Розводка електричних проводів від щитка до споживачів електроенергії повинна здійснюватися за спеціальним проектом. У даній статті ми...

Розводка електропроводки в квартирі
Розводка електропроводки в квартирі

З ростом прогресу в наших квартирах з'явилася величезна кількість всіляких сучасних електроприладів, які покликані полегшувати наше життя, тому...

Всі статті