+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

Гучномовець абонентський: види та застосування

Гучномовець абонентський: види та застосування

Для передачі звукових та мовних повідомлень в системах оповіщення зазвичай застосовуються спеціальні пристрої – абонентські гучномовці. Що ж це таке гучномовець абонентський?

Абонентський гучномовець – це механічне, або електроакустичний пристрій, який служить для перетворення електричного сигналу в звукову хвилю, розподеляючий в повітряному середовищі, за допомогою рухомої механічної системи – дифузора, або діафрагми. Пристрої використовуються для побудови системи сповіщення, організації радіотрансляційної мережі та радіовузлів підприємств, а також впровадження інших профільних систем оповіщення.

Види абонентських гучномовців

Абонентські гучномовці можна розділити на три типи: настінні, стельові та рупорні. Є класифікація за способами перетворення сигналу: електродинамічні, електретні, п'єзоелектричні, рупорні та інші. Найбільш часто застосовуються електродинамічні та рупорні.

Настінні електродинамічні виготовляють, як правило, в двох різновидах конструктивного рішення – дерев'яних, або пластикових корпусах та мають дванадцять модифікацій. Ці модифікації відрізняються один від одного технічними показниками потужності та звукового тиску. Цей тип пристроїв зручний для монтажу, відмінно вписуються в будь-який інтер'єр, надійно захищений міцним корпусом. Іноді вони оснащені аттенюатором, який дає можливість регулювати рівень гучності звукових сигналів, та гарантує високоякісний звук.

Настінні гучномовці

Стельові електромеханічні гучномовці застосовуються найбільш часто при установці системи оповіщення. Вони більш якісно дозволяють відтворювати звуки, за рахунок більшого кута спрямованості звукового потоку та широкого діапазону частот. Гучномовці цього типу більш рівномірно розподіляють звук по всьому об'єму приміщення та при цьому не потребують потужних підсилювачах. Завдяки сучасним дизайнерським рішенням вони вписуються в інтер'єр будь-якого приміщення. Пристрій являє собою електродинамічний дифузор, встановлений в металевий, або ж пластиковий корпус. Оснащуються для зручності установки спеціальними кронштейнами, упорами, полозами, або ж монтуються до стельового перекриття шурупами.

Принцип роботи гучномовців заснований на концентрації енергії звукового потоку за допомогою рупорної труби змінного перерізу. Пристрої цього типу характеризуються високою спрямованістю випромінювання звуку, великою дальністю передачі звукових коливань у повітряному середовищі, великою надійністю та невибагливістю у вуличних умовах. Вони не бояться високої вологості та перепадів температур. Їх використовують для передачі звуку на великих відкритих майданчиках.

У цій статті ми розглянули гучномовці трьох типів, найбільш часто застосовуються для побудови систем оповіщення як усередині приміщень, так і за їх межами. Стельові абонентські гучномовці краще всього використовувати в приміщеннях з стелями висотою близько п'яти метрів, в цих умовах вони найбільш ефективні.

Назад в: Оповіщення, Телекомунікації 19-05-2014

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація
Пожежне оповіщення: вимоги та експлуатація

Основним призначенням системи пожежного оповіщення є повідомлення про виникнення пожежі або іншої нештатної ситуації, а також управління...

Які бувають види оповіщення для систем безпеки?
Які бувають види оповіщення для систем безпеки?

Системи оповіщення – різновид систем безпеки. Вони потрібні для повідомлення людей присутніх в будівлі про виникнення нештатної ситуації -...

Системи оповіщення: типи та можливості систем
Системи оповіщення: типи та можливості систем

Системи оповіщення та керування евакуацією людей при надзвичайних ситуаціях – це комплекс організаційних заходів та технічних засобів...

Всі статті