+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
E-mail розсилка

GSM-відеоспостереження для охорони об'єкту

GSM-відеоспостереження для охорони об'єкту

На сьогоднішній день український ринок представляє досить широкий асортимент охоронних систем, у тому числі заснованих на бездротових технологіях. Найчастіше використання бездротових систем обумовлено технічною необхідністю й особливістю периметру, що охороняється. Наприклад, охоронюваний об'єкт віддалений або на ньому відсутні провідні канали зв'язку.

Спектр послуг мобільного зв'язку швидко зростає, та простий мобільний телефон, частково дозволяє вирішити важливі завдання, пов'язані із забезпеченням охорони господарських об'єктів.

Діючий GSM-стандарт дає можливість передавати інформацію зі швидкістю до 9600 біт/сек. Проводити передачу відео зі швидкістю 25 кадр/сек у такому вузькому каналі нереально, але цього й не потрібно. Так як працівнику охорони потрібно тільки адекватно оцінити ситуацію на об'єкті, а для цього досить використовувати відео з якістю від 3 до 6 кадрів за секунду.

Варіанти передачі відеосигналу

Виробники систем розглядали різні варіанти передачі повноцінного відеосигналу, наприклад, GPRS канал. Але, GPRS канал не отримав широкого розповсюдження, тому що по ньому один абонент не може з'єднатися до іншого, а лише до Інтернету. Це рішення вимагає впровадження проміжного web-сайту.

GSM-відеокамера

Крім цього, GPRS володіє низьким пріоритетом підключення до стільникової мережі, а це призводить до неможливості зв'язку в районах з великою напруженістю мережі. Тому основним каналом для установки зв'язку з охоронюваним об'єктом є GSM, незважаючи на більш високу швидкість передачі даних у стандарті GPRS. GSM-канал дозволяє передавати зображення зі швидкістю 3-6 кадрів/сек. з кожної відеокамери. При цьому використовується алгоритм стиснення відеозображення Н.263.

Нинішні системи відеоконтролю з використанням GSM покликані виконувати такі функції:

  • зв'язок користувачів з пристроєм відеоспостереження може відбуватися в будь-який час доби;
  • автоматичний сигнал користувачеві при спрацюванні детекторів руху або зовнішніх датчиків;
  • передача зображення від 1 до 4-х камер в режимі реального часу на один канал передачі;
  • автоматичний запис відеоданих на внутрішню пам'ять пристрою;
  • запис прийнятих відеоданих на жорсткий диск ПК;
  • підключення зовнішніх охоронних датчиків або шлейфів до входу передачі сигналу тривоги пристрої;
  • під'єднання виконавчого пристрою до релейного виходу пристрою та безпосереднє управління ним по GSM-каналу.

Робота з пристроєм, управління, прийом сигналу, перегляд та запис відеоінформації відбувається на комп'ютері. На сьогоднішній день більшість популярних програм розроблено під ОС Windows.

До пристроїв відеоспостереження додається спеціалізоване ПЗ, що дозволяє власникам КПК або смартфонів робити контроль стану охоронюваних об'єктів. Це дозволяє оперативно відреагувати на нештатні події в будь-який час доби.

Використання віддаленого відеоспостереження можливо на об'єктах, де немає дротових каналів зв'язку. Це можуть бути дачі, заміські будинки, автостоянки, склади, залізничні переїзди, гаражі, електростанції, нафтопроводи, що окремо стоять підстанції та інші види об'єктів. Є можливість створення віддалених систем відеоконтролю на базі GSM-каналу на рухомих об'єктах, таких, як автотранспорт, залізничний транспорт. Одним словом – скрізь, де необхідно оперативне розгортання систем спостереження.

Назад в: Відеоспостереження, Безпека 31-05-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Поради з монтажу професійного відеоспостереження
Поради з монтажу професійного відеоспостереження

Досягнення у сфері технологій вражають свідомість звичайної людини. Систем забезпечення безпеки на даний момент існує величезна кількість....

Як встановити бездротові камери спостереження?
Як встановити бездротові камери спостереження?

На сьогоднішній день питання забезпечення безпеки все більше набирає популярність, особливо, коли мова йде про забезпечення безпеки в освітніх...

Які бувають системи захисту об'єктів?
Які бувають системи захисту об'єктів?

Сучасні системи захисту об'єктів, призначені для того, щоб забезпечити максимальний рівень безпеки, наприклад, будинки, школи, коледжу, складу,...

Всі статті