+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Безпека інформаційних систем та мереж

Безпека інформаційних систем та мереж

Інформаційна безпека – це термін, який придбав широке поширення в сучасному світі. Безпека інформаційних систем та мереж передбачає захищеність даних, які передаються та приймаються користувачами по всьому світу. Інтернет – це глобальна мережа зв'язку між різними комп'ютерами, то і поняття інформаційної безпеки носить глобальний характер. Сьогодні прийнято говорити про інформаційну безпеку мережі цілих держав та всього світу. Адже WWW – це всесвітня павутина, що зв'язує інформаційні ресурси засобами телекомунікацій та заснована на представленні даних у гіпертекстовому вигляді.

WWW або Web містить безліч сторінок з даними, які зберігаються на певних серверах (Internet-серверах). Ці сервера підтримують документи, які створені за допомогою HyperText Markup Language та містять посилання на інші файли, наприклад, графіку, звук, відео. Всесвітня павутина має можливість працювати практично зі всіма типами файлів – текстовими, відеороликами, ілюстраціями.

Всесвітня павутина

World Wide Web [WWW] – це розподілена інформаційна система мультимедіа, яка дає можливість швидко та легко переміщатися від одного документа до іншого буквально одним клацанням миші.

World Wide Web

Спільно із збільшенням обсягів інформації, які передаються через веб, зростає кількість незаконних способів розкрадання будь-яких типів даних. Інформаційна безпека мережі включає припинення будь-яких спроб несанкціонованого використання або впливу на інформацію, яка передається за допомогою Інтернету.

Безпека інформації у мережі

Інформаційна безпека інформаційних систем та мереж складається із технічних та психологічних складових. До технічної частини можна віднести Firewall (вогняна стіна) – програма для контролю передачі даних, є фільтром та якоюсь системою безпеки. Для того, щоб бути впевненими в тому, що під певними логінами та паролями заходять «правильні» люди на сайтах використовується CHAP (протокол аутентифікації за методом виклик-привітання) – алгоритм, для перевірки достовірності, заснований на передачі не пароля користувача, а непрямої інформації про нього.

Велику загрозу для безпеки інформації в мережі складають різноманітні USB-носії, які використовують для перенесення різної інформації усередині певної організації. USB-інтерфейс, розроблений для передачі інформації для середньошвидкісних та низькошвидкісних периферійних пристроїв. Четирехпроходний кабель, що використовується для підключення до шини USB, складається з двох проводів (вита пара), призначених для прийому та відправки даних, та ще двох проводів для живлення периферійного пристрою, завдяки яким відпадає необхідність у власному джерелі живлення периферійного пристрою. Встановлені обмеження по максимальній силі струму, яка може споживатися по лініях живлення USB шини, рівні 500мА. Для нової специфікації USB 3.0 ці обмеження становлять 900мА. USB Hub (USB концентратор) – забезпечує підключення декількох пристроїв до одного комп'ютера.

Такі системи як XNS (послуги мережі Xerox) – протокол дозволяє використовувати файли на іншому комп'ютері, та NOS (мережева операційна система) – ОС для спільного використання файлів у великій мірі захищають користувача від несанкціонованого використання інформації.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 21-08-2012

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Автоматизація бізнес процесів
Автоматизація бізнес процесів

Ефективність діяльності будь-якої організації залежить від рівня управління організацією та автоматизації бізнес процесів. Використання...

Призначення та класифікація комп'ютерних мереж
Призначення та класифікація комп'ютерних мереж

Характеристики та класифікація комп'ютерних мереж включають в себе різні технологічні властивості мереж, наприклад, топологія, спосіб...

Переваги та недоліки локальної мережі
Переваги та недоліки локальної мережі

У даній статті ми розповімо вам які бувають переваги і недоліки локальної мережі і не тільки. Локальна обчислювальна мережа, ЛОМ, означає...

Всі статті