+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Інформаційні процеси та технології роботи з даними

Інформаційні процеси та технології роботи з даними

Останнім часом вже неможливо собі уявити будь-яку галузь людської діяльності без інформаційних технологій (IT – англ. Information technology,).

Інформаційні технології – це область діяльності, яка відноситься до технологій розробки, зберігання, управління та роботи з даними, як правило, з використанням обчислювальної техніки. Сьогодні під поняттям інформаційні технології розуміють, перш за все, комп'ютерні технології.

Інформаційні процеси

Інформаційні процеси, використовувані в розробці управлінських рішень в автоматизованих системах управління, виробляються за допомогою ЕОМ, а також інших технічних засобів.

Є різні методи доступу та взаємозв'язок з ЕОМ. Можливість доступу до обчислювальних ресурсів знаходиться в залежності від ступеня їх концентрації та принципів функціонування.

Централізовані форми, що існували до широкого використання ПК, визначали їх розташування в одному місці та формування ІОЦ (інформаційно-обчислювальних центрів) індивідуального та колективного користування.

Централізована обробка даних володіла рядом позитивних якостей таких як: велика ступінь завантаження, професійний кадровий склад працівників. Але мав місце також ряд негативних рис у вигляді відриву кінцевого користувача – економіста, бухгалтера, нормувальника та інших від техпроцесу обробки даних.

Децентралізація використання ресурсів почала відбуватися у другій половині 80-х років, коли економічна сфера змогла перейти до масового користуванню персональними ЕОМ (ПЕОМ). Це передбачає розміщення комп'ютерів безпосередньо на робочому місці кінцевого споживача для їх безпосереднього доступу до обчислювальних ресурсів. Створювалися автоматизовані робочі місця, устатковані ПК і призначені для автоматизації робіт з даними, що відносяться до предметної області.

Зараз комплекс застосування електронно-обчислювальної техніки піддається значним змінам. Вони пов'язані зі створенням інтегрованих інформаційних систем. Основою для побудови цих систем служать локальні обчислювальні мережі, для колективного доступу до даних.

Локальні обчислювальні мережі

В останні роки загальна комп'ютеризація проходить новий етап розвитку: динамічно створюються нові системи різноманітної конфігурації на базі ПК та більш потужних ЕОМ.

Обчислювальні потужності формуються з кількох самостійних комп'ютерів під єдиним управлінням. Вони дають можливість гарантувати більш надійний захист баз даних, підвищити надійність, спростити модернізацію та найголовніше збільшити потужність системи.

У прямому зв'язку зі ступенем розвитку інформаційних технологій змінюються ролі та функції користувача. За безпосередньої участі користувача в роботі з базами даних, його значення в сфері інформаційної технології збільшується. Кінцевий користувач сам вводить, створює інформаційні бази, ставить та вирішує завдання, отримує кінцевий результат, робить аналіз його якості, вибирає найбільш оптимальний варіант рішення. При цьому від користувача баз даних потрібні знання основ інформатики та обчислювальної техніки.

Назад в: Комп'ютеризація, Інформатизація 25-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Безпека та захист інформаційних систем
Безпека та захист інформаційних систем

Інформація може бути загальнодоступною чи доступною тільки обмеженому колу людей. Питання захисту інформаційних систем актуальний тільки тоді,...

Структура та класифікація інформаційних систем
Структура та класифікація інформаційних систем

При класифікації інформаційних систем (ІС) завжди виникають проблеми, які пов'язані з математичними та алгоритмічними описами поставлених...

Елементи СКС: комутаційне обладнання
Елементи СКС: комутаційне обладнання

Інсталяція кабельних мереж великих та малих масштабів була б неможливою без з'єднувальних елементів. Крім того, для організації серйозної...

Всі статті