+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Штучне освітлення на виробництві

Штучне освітлення на виробництві

Штучне освітлення на виробництві поділяється за своїм призначенням на дві системи: загальне і комбіноване. Загальне освітлення призначається для освітлення робочого приміщення в цілому. 

Комбіноване – це, коли до загального додається ще місцеве, яке концентрує потік світла на конкретному робочому місці.

Місцеве освітлення, зазвичай, не застосовується у виробництві, та реалізується надалі спільно з робочим місцем (наприклад: лампа на верстаті або швейній машинці).

Джерела світла та їх різновиди

Штучне освітлення на промислових підприємствах проводиться різними джерелами освітлення. Найстаршими з них є лампи розжарювання. Зараз широко впроваджується новий вид лампи розжарювання – галогенні кварцові лампи. Вони являють собою кварцову трубку, в середині якої розташована нитка розжарення. Вони характеризуються більшою світловою віддачею, більш широким спектром та стабільністю світлового потоку, у порівнянні з їх попередниками.

Штучне освітлення на промисловому підприємстві

Крім цього широкого поширення набули люмінесцентні газорозрядні лампи. У них електроенергія переходить у світлове випромінювання за рахунок світіння люмінофорів – спеціальних речовин. Залежно від люмінофора, використовуваного в лампі, мається кольоровість декількох типів: білого світла – ЛБ, денного світла – ЛД, холодного білого світла – ЛХБ та теплого білого світла – ЛТБ. Вони мають ряд переваг перед лампами розжарювання – більш довговічні, менш нагріваються, мають велику світловіддачу.

У промисловості використовують ще ртутно-кварцові лампи (ДРЛ). Вони складаються з скляної колби, що має покриття з люмінофора, та ртутно-кварцовою трубки, вміщеній всередині колби. Під впливом ультрафіолетового випромінювання, що виникає у ртутно-кварцовій трубці при включенні, світиться люмінофор, надаючи світлу певний синій відтінок, спотворюючи справжні кольори. Для видалення цього недоліку, до складу люмінофора введені компоненти, частково вирівнюють кольоровість. Такі лампи називають лампи ДРЛ з виправленою кольоровістю. Такі лампи бажано використовувати для робочих приміщень з високими стелями.

Лампи розжарювання та люмінесцентні не володіють ультрафіолетовими променями у своєму спектрі. Тому в приміщеннях без природного освітлення застосовують пристрої штучного ультрафіолетового випромінювання. Це проводиться за допомогою ерітемних ламп. Вони за формою такі ж, як і звичайні люмінесцентні лампи, але випромінюють ультрафіолетові промені. Ці лампи застосовують в системах загального освітлення у робочих приміщеннях.

Особливості монтажу світильників та їх експлуатація

Для більш раціонального застосування світлового потоку пристрої штучного освітлення на виробництві монтуються у спеціальну арматуру. Таке джерело світла з арматурою називається світильником. Вони поділяються на три основних види: прямого, відбитого та розсіяного світла.

Всі джерела штучного світла протягом їх експлуатації, по мірі їх запилення, забруднення конденсатом різних технічних випаровуються речовин значною мірою зменшують світловий потік та, відповідно, освітленість. У зв'язку з цим потрібно систематично проводити догляд за ними, постійно протирати лампи та арматуру, регулярно видаляти перегорілі лампи, міняти їх на робочі.

Призначення системи штучного освітлення – створювати сприятливі умови видимості, зберігати благополучне самопочуття працівників та зменшувати втомлюваність очей. Тільки у цьому випадку ефективність роботи персоналу підприємства не буде знижуватися.

Назад в: Освітлення 20-08-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?
Для чого та де використовуються комутаційні елементи?

При прокладанні мережі нам не обійтися без пристроїв комутації: погодьтеся, будь-яку кабельну лінію просто неможливо собі уявити без вимикачів,...

Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?
Чи потрібен блискавкозахист у приватному будинку?

Блискавкозахист – комплекс процедур, які спрямовані на ліквідацію загрози від попадання блискавки у житловий будинок, або інший об'єкт. Чи...

Як виконати розрахунок освітлення для офісу?
Як виконати розрахунок освітлення для офісу?

Освітленість для офісу розраховують методом коефіцієнта використання світлового потоку (точковим методом) або за допомогою таблиць питомої...

Всі статті