+380Показати номер

(044) 391-40-81

Головне меню
Каталог виробників
E-mail розсилка

Виконавчі пристрої систем управління доступом

Виконавчі пристрої систем управління доступом

Системою контролю та управління доступом (СКУД) називається комплекс технічних та програмно-апаратних засобів, призначених для запобігання несанкціонованого проникнення людей, транспортних засобів у зону, що охороняється (та із зони).

Ця система дозволяє фіксувати, дозволяти, забороняти доступ при кожному перетині елементу обмеження доступу, а також обробляти інформацію про ці події. Також широко використовується з метою контролю обліку робочого часу персоналу для підвищення трудової дисципліни.

Виконавчі пристрої систем управління доступом є найважливішою частиною СКУД, оскільки саме вони реалізують функцію управління доступом в охоронюваній зоні, слідуючи команді контролера. Ці пристрої суттєво впливають на якість затримання, на швидкодію системи в цілому та на її вартість.

Принцип дії будь-якого такого пристрою полягає в тому, що у час, коли контролер посилає сигнал на пристрій, то залежно від команди, улаштування подає, або знімає напругу з замикаючого механізму.

Всі виконавчі пристрої, за місцем свого застосування, діляться на 3 групи:

  • контролюють доступ в приміщення;
  • контролюють доступ на пішохідному КПП;
  • контролюють доступ на транспортному КПП.

Виконавчі пристрої

До виконавчих пристроїв, призначених для контролю доступу у приміщення, відносяться замикаючі пристрої, доводчики та різні механічні, або електричні приводи. Функції доводчика полягають в автоматичному закритті дверей після проходу через неї.

Замикаючі пристрої, в свою чергу, поділяються на:

  • електромеханічні замки;
  • електромагнітні замки;
  • електромагнітні клямки.

Електромеханічний замок – замок, заснований на принципі механічної дії (створюваним соленоїдом) на запірний механізм. Електромагнітний замок – замок, що працює на замикання під дією електромагніта.

Електромагнітний замок

При застосуванні того чи іншого механізму в якості замикаючого пристрою, необхідно враховувати вплив відсутності електричної напруги на стан системи. Так, при відключенні електричного живлення, замкнений електромеханічний замок залишається в колишньому стані (є можливість відкрити звичайним ключем). Замкнений електромагнітний замок, навпаки, повертається у відкритий стан.

Враховуючи ці особливості, необхідно передбачити можливість живити ці пристрої від резервної лінії живлення, або системи UPS.

Так як вимоги та норми пожежної безпеки зобов'язують всі виходи, використовувані для аварійної евакуації, обладнати замикаючими пристроями, замикаються напругою, то електромагнітні замки знайшли тут широке застосування. Правда варто згадати ще одна обов'язкова умова – ці пристрої повинні бути обладнані кнопкою аварійного розблокування дверей.

Принцип дії електромагнітних засувок звернений принципом дії електромагнітних замків – при подачі живлення клямка відкривається, при відключенні – закривається.

Назад в: Контроль доступу, Безпека 29-03-2013

Оцініть публікацію?

Повідомлення не знайдені, Ваш коментар може бути першим.

Нове повідомлення
Отримати консультацію
Отримати консультацію

Потрібна технічна консультація? Поставте питання і наші фахівці допоможуть Вам ...

Подати заявку
Дивіться також
Біометричні системи контролю доступу: загальний огляд
Біометричні системи контролю доступу: загальний огляд

У даній статті ми поговоримо про системи контролю доступу, а зокрема про біометричні системи. Що це за пристрої і де вони застосовуються....

Домофон та електромеханічний замок: схема монтажу
Домофон та електромеханічний замок: схема монтажу

Не секрет, що сьогодні у багатьох споживачів виникає необхідність встановити електромеханічний замок своїми руками. Причина может бути в...

Принципова схема домофона та опис її роботи
Принципова схема домофона та опис її роботи

Домофон зараз відомий усім, як пристрій, що дозволяє вести розмову з відвідувачем будинку, офісу або квартири не відкриваючи вхідні двері. Але...

Всі статті